Facebook Google+ Twitter

Łódź: Kosmiczne dni miasta

Tegoroczne obchody Dni Łodzi (15-17 maja), postanowiono połączyć z trzecimi urodzinami Manufaktury. Impreza nawiązywać ma konwencją do kosmicznych podbojów.

Logo obchodów / Fot. Organizatorzy Dni ŁodziUroczystości rozpocznie już w najbliższy piątek, projekcja klasyki "kosmicznego" kina - "Odysei kosmicznej 2001" Kubricka. Gigantyczny ekran (20 na 10 metrów) stanie na rynku Manufaktury, a organizatorzy przygotują dla oglądających aż 2001 miejsc siedzących. Pokaz, który rozpocznie się punktualnie o godz. 20.01 uświetni towarzysząca mu muzyka na żywo, w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru Filharmonii Łódzkiej. Spotkanie poprowadzi znany polski lektor filmowy i telewizyjny - Tomasz Knapik.

W sobotę, około godz.19 z pasażu Schillera ruszy pochód, który poprowadzi grupa teatralna Plasticiens Volants. Ich przedstawienie "Łowca Księżyca" uświetniło niegdyś takie uroczystości, jak otwarcie tunelu La Manche, czy zamknięcie olimpiady w Barcelonie. Aktorzy i akrobaci grupy posługują się w trakcie widowiska ogromnymi balonami w kształcie kosmicznych stworów, które unoszą ich nad ziemią.

Kolejnym, wartym podkreślenia wydarzeniem będzie Noc Muzeów. W nocy z 16 na 17 maja swoje podwoje otworzy blisko 20 instytucji m.in. muzea: Kinematografii, Farmacji, Archeologiczno-Etnograficzne, Sztuki i Łódź Art Center.

Za dnia na ul. Piotrkowskiej i na rynku Manufaktury staną namioty z woskowymi figurami bohaterów "Gwiezdnych wojen", eksperymentalne laboratoria, symulatory i żyroskopy. Na najmłodszych czekają zabawy z szalonymi naukowcami, konkursy i przedstawienia. Nie zabraknie też "kosmicznego disco" i kursów posługiwania się... świetlnymi mieczami. Po reprezentacyjnej ulicy Łodzi paradować będą szczudlarze i przebierańcy.

Trzydniowe obchody zamknie szósta edycja maratonu mBank Łódź i koncert zespołu Myslovitz.
Łódź, 15-17 maja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.