Facebook Google+ Twitter

Łódź: Kosztowne pożegnanie Kropiwnickiego

Zgodnie z kodeksem pracy, odwołanemu prezydentowi Łodzi i jego trojgu zastępcom należy wypłacić pieniądze za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Byłym już władzom Łodzi należy się ekwiwalent w wysokości ponad 130 tys. zł za 176 dni urlopowych. Do tego należy doliczyć 13. pensję i odprawę.

Prezydent Jerzy Kropiwnicki i Marek Żydowicz / Fot. Urząd Miasta ŁodziOdwołanemu prezydentowi Kropiwnickiemu odprawa nie przysługuje, otrzyma jedynie wypłatę styczniową w wysokości 9,9 tys. zł. Odchodzący wiceprezydenci (Tomaszewski, Maciaszczyk i Rosiak) otrzymają odprawę w wysokości trzykrotnej wartości swoich pensji. A że każdy z nich zarabiał miesięcznie ponad 13,5 tys. zł to otrzymają po 40 tys. odprawy. Odprawy nie otrzyma jedynie wiceprezydent Mirosław Wieczorek, który urząd wiceprezydenta przestał pełnić przed referendum (prezydent Kropiwnicki odwołał go trzy dni przed referendum).

Były prezydent Jerzy Kropiwnicki otrzyma 32 tys. zł jako ekwiwalent za 50 dni niewykorzystanego urlopu. Natomiast wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski otrzyma aż 53 tys. zł za 74 dni. Oznacza to, że jeden dzień jego urlopu wart jest 716 zł. Maria Maciaszczyk, była wiceprezydent, otrzyma 26 tys. zł za 31 dni. W przeliczeniu jeden dzień jej urlopu wart jest 838 zł. Najmniej otrzyma Halina Rosiak, "zaledwie" 19 tys. złoty za 21 dni zaległego urlopu. Czyli razem około 350 tys. złoty - tyle będzie kosztować budżet Łodzi odejście Jerzego Kropiwnickiego i jego zastępców.

Przez siedem lat sprawowania urzędu prezydenta Łodzi Kropiwnicki zarabiał około 10 tys. zł miesięcznie. Pod koniec 2002 roku gdy obejmował urząd prezydenta Łodzi, w swoim oświadczeniu majątkowym zeznał, że ma oszczędności w wysokości 40 tys. zł, 9,9 tys. dolarów, 3,5 tys. euro i 670 funtów oraz papiery wartościowe warte 63 tys. zł. W oświadczeniu majątkowym na koniec 2008 roku Kropiwnicki podał, że jego oszczędności wynoszą: 133 tys. zł, 13,5 tys. euro i 548 funtów oraz papiery wartościowe warte 76 tys. zł. Przez ten czas Kropiwnicki nie przeprowadzał się - mieszka w kamienicy w centrum Łodzi, w lokalu o powierzchni 119,18 m kw.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

......bo prawo powinni przestrzegaćtylko wyborcy...to chyba dewiza oszołomów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać, że w miasto miało rzeczywiście pracujący skład zarządzający.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.