Facebook Google+ Twitter

Łódź. Kręcono spot na Tydzień Zrównoważonego Transportu

W czwartek na placu Dąbrowskiego ekipa studia filmowego Se-Ma-For kręciła ostatnie ujęcia spotu promującego Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Łodzi.

Uczestnicy spotu w przerwie między ujęciami. Podczas kręcenia ważne było odpowiednie ustawienie wszystkich osób. / Fot. Daniel Siwak Spot będzie trwał kilkanaście sekund, mimo tego pracy było dużo. Ekipa studia filmowego Se-Ma-For przez cały czwartek jeździła po mieście, realizując zdjęcia do niego. Wcześniej kręcone były ujęcia m.in. na dawnej pętli tramwajowej przy ulicy Północnej. Oczywiście w roli głównej wystąpił tam... wagon tramwajowy.

Późne popołudnie to kręcenie a raczej fotografowanie ostatnich ujęć spotu w samym centrum Łodzi, czyli na placu Dąbrowskiego. Podobnie jak wideo "Łodzianie, nie jedzmy łabędzi", promujący Łódź jako kandydata na Europejską Stolicę Kultury 2016. "Zrównoważony" spot został w całości zrealizowany metodą poklatkową, która w połączeniu z innymi technikami postprodukcyjnymi daje niesamowite efekty.

- Dziś kręcimy już scenę końcową, na tle której zobaczymy planszę, gdzie odbywa się impreza. Co zobaczymy w spocie? Rowery, hulajnogi, rolki, samochody, pieszych oraz tramwaj - mówi Widomościom24.pl, oderwana na chwilę od pracy, reżyserka Maria Pankowska. Reżyserka dodaje, że metoda poklatkowa, w której robiony jest spot jest bardzo dobrym sposobem na zdobienie czegoś fajnego.

Kamila Nowicka mówi, że na udział w spocie namówiła ją sąsiadka, ale nie musiała długo jej namawiac, bo to ciekawa inicjatywa. Podobnego zdania był inny uczestnik. - Gdyby nie znajomy, to by mnie tutaj dziś nie było. Jestem fanem rowerów, bardzo je lubię a inicjatywa przeprowadzenia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest trafiona - mówi Marcin Sęk.

Ale to nie koniec pracy filmowców. Teraz zdjęcia będzie trzeba odpowiednio "obrobić" oraz zmontować z pozostałymi ujęciami, muzyką i grafiką. Jego premiera nastąpi przed tegorocznymi obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, które przypadają jak zwykle między 16 a 22 września.

Szczegóły pojawią się już niedługo na stronie: www.zdit.uml.lodz.pl

Ostatnie uwagi reżysera i kolejne ujęcie spotu zaraz będzie wykonane. / Fot. Daniel Siwak Każdy z uczestników nagrania musiał wykazać cierpliwość. Co prawda dubli nie było, ale metoda poklatkowa jest czasochłonna. / Fot. Daniel Siwak Przygotowania wszystkich uczestników do sceny końcowej spotu. / Fot. Daniel Siwak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.