Facebook Google+ Twitter

Łódź: Kropiwnicki na pierwszym miejscu

I turę wyborów w Łodzi wygrywa obecny prezydent Jerzy Kropiwnicki. Tuż za nim jest Krzysztof Kwiatkowski oraz Krzysztof Makowski. Na szarym końcu w wyścigu do fotela prezydenta Łodzi znalazł się poseł Piotr Misztal.

Grafika: Daniel SiwakZwycięzca Jerzy Kropiwnicki (ŁPO) zebrał 35 proc. głosów, Krzysztof Kwiatkowski (PO) 29 proc., a Krzysztof Makowski (Lewica i Demokraci) 22,5 proc. Listę zamyka poseł Piotr Misztal z 4,6 proc. głosów.Prezydent Kropiwnicki (drugi od prawej) na konferencji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. | Archiwum, fot. Daniel Siwak
Wyniki te nie są dla łodzian wielkim zaskoczeniem ponieważ w sondażach przedwyborczych obecny prezydent Jerzy Kropiwinicki prowadził wielokrotnie. Za dwa tygodnie druga tura wyborów.

W wyborach do Rady Miejskiej bezapelacyjnie w Łodzi wygrała Platforma Obywatelska (35,3 proc.), na drugim miejscu znajduje sie Prawo i Sprawiedliwość (25,2 proc.) a potem kolejno - Lewica i Demokraci (23,4 proc.), Liga Polskich Rodzin (2,3 proc.) oraz Samoobrona (2,1 proc.). Oznacza to, iż Platforma otrzyma w 47,74 proc. mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 33 proc. a Lewica i Demokraci 19,25 proc.

Frekwencja w województwie łódzkim. | Żródło: Państwowa Komisja WyborczaŁódź - najniższa frekwencja w województwie

Zaskakująca niska była frekwencja wyborcza w Łodzi. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej wyniosła ona zaledwie 26 proc. co oznacza, że na 619.295 tys. uprawnionych do głosowania do urn poszło zaledwie 161.043 tys. Lepszą frekwencją wśród miast na prawach powiatu w tym województwie pochwalić się mógł Piotrków Trybunalski (35,3 proc.) i Skierniewice (30,4 proc.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jaką listę zamyka Misztal? Misztal zajął 4. miejsce, a lista do końca jeszcze długa. Kandydowało wszak kilkanaście osób. Jaki szary koniec?
Ja rozumiem, że media lubią kreować rzeczywistość, ale bez przesady!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.