Facebook Google+ Twitter

Łódź: Kropiwnicki złożył pozew przeciw SLD!

W poniedziałek, 11 stycznia br., Jerzy Kropiwnicki złożył w Sądzie Okręgowym w Łodzi pozew, w którym domaga się sprostowania nieprawdziwych informacji wykorzystywanych w kampanii referendalnej przez łódzkie SLD.

 / Fot. Grzegorz Michałowski /PAPPrezydent Łodzi, Jerzy Kropiwnicki, w odpowiedzi na zarzuty podnoszone przeciw niemu w kampanii popierającej jego odwołanie, w referendum 17 stycznia br., złożył w łódzkim Sądzie Okręgowym pozew, w którym domaga się sprostowania nieprawdziwych informacji i przeproszenia przez opublikowanie w ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się postanowienia, oświadczenia w Gazecie Wyborczej, Expressie Ilustrowanym i Dzienniku Łódzkim.

Przyczyną wystosowania pozwu są nieprawdziwe informacje umieszczone Gazecie Referendalnej, autorstwa łódzkiego SLD, umieszczonej również na stronie www.referendumkoniec.pl. Jak można w niej przeczytać, Kropiwnicki, rzekomo, miał m.in.: wydać ok. miliona zł na zagraniczne podróże; fontanna znajdująca się na placu przed Teatrem Wielkim, przy Placu Dąbrowskiego, miała kosztować 16 milionów; na remonty szkół miał przeznaczyć 28 milionów zł, natomiast budowa nowoczesnej hali "Atlas" miała pochłonąć wszystkie pieniądze przeznaczone w budżecie miasta na remonty i budowę innych obiektów sportowych.

Natomiast, jak można wyczytać w uzasadnieniu, prezydent Kropiwnicki miał na wyjazdy zagraniczne wydać 38 283 zł, reszta pieniędzy miała pochodzić z funduszu Komitetu Regionów Unii Europejskiej, którego jest członkiem; koszt budowy fontanny wyniósł nie 16 mln zł., a 7 362 641 zł., na remont szkół, tj. inwestycje w infrastrukturę oświatową Urząd Miasta Łodzi przeznaczył 60 287 000 zł, budowa hali "Atlas" została w całości pokryta - udział w jej sfinansowaniu przez Miasto Łódź wyniósł 129 598 556 zł., a nie 300 mln zł., jak podaje SLD w Gazecie Referendalnej, natomiast na remonty i budowę innych obiektów sportowych, w 2009 roku, wydano łącznie 5 747 970 zł.

Wszystkie powyższe dane, prezydent Kropiwnicki, dokumentuje oświadczeniem oraz zeznaniem świadka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

14 styczeń 2010 roku. Sąd Okręgowy uznał, że SLD musi sprostować nieprawdziwe informacje zawarte w Gazecie Referendalnej i przeprosić prezydenta Kropiwnickiego. Teraz SLD ma 24 godziny na złożenie apelacji. Zapewne sąd odwoławczy nie zdąży jej rozpatrzyć przed weekendem i sprawa (zgodnie z przepisami) zostanie umorzona przed referendum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli to prawda, to SLD jeszcze długo będzie odbudowywać swoja pozycję. Niestety kampanie pomówień i oszczerstw nazywane są kampaniami wyborczymi. Dotyczy to wszystkich graczy. Również mediów. A między tym wszystkim stado ogłupionych baranów - czyli my-społeczeństwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.