Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17118 miejsce

Łódź: kto będzie rządził miastem?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-01-19 11:24

Jan Witkowski, szerzej nieznany sekretarz miasta, może już od środy rządzić Łodzią. Przynajmniej przez kilka dni, do czasu aż premier wyznaczy komisarza, który zastąpi odwołanego w referendum prezydenta Jerzego Kropiwnickiego.

 / Fot. PolskapresseW poniedziałek rano, gdy opadła wrzawa po gorącej referendalnej nocy, urzędnicy wojewody przystąpili do formalnego odsuwania Kropiwnickiego od władzy. Procedura jest prosta. Wojewoda Jolanta Chełmińska musi ogłosić w dzienniku urzędowy informacje o odwołaniu prezydenta. Powinna to zrobić "niezwłocznie", choć prawo nie precyzuje, ile dokładnie ma czasu. W tym momencie Kropiwnicki oficjalnie przestanie być prezydentem.

Następnie wojewoda wystąpi do premiera o wyznaczenie komisarza, a szef rządu "niezwłocznie" będzie musiał tę prośbę spełnić.
- Dostaliśmy już oficjalne dane z Państwowej Komisji Wyborczej, teraz muszą zostać poddane "obróbce". To trochę potrwa, opublikujemy informację najwcześniej w środę, a być może stanie się to w czwartek lub dopiero piątek - mówi Krzysztof Sztrajber, szef gabinetu wojewody łódzkiego.

Kajus Augustyniak, wciąż jeszcze urzędujący rzecznik prezydenta Kropiwnickiego, dodaje: Jeśli premier nie wyznaczy komisarza natychmiast, władzę przejmie sekretarz miasta Jan Witkowski.

Razem z Kropiwnickim z magistratu odejdą wiceprezydenci. Otrzymają wypowiedzenia i trzymiesięczne odprawy. Kropiwnickiemu odprawa się nie należy, choć nie jest wykluczone, że pieniądze wciąż będzie dostawał. Prezydent w czwartek trafił do szpitala. Jeżeli pójdzie na L4, zachowa wynagrodzenie.

- Będzie je wypłacał ZUS - precyzuje Krzysztof Sztrajber.

Czytaj na stronie dzienniklodzki.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.01.2010 20:38

Kropiwnicki poszedł w odstawkę, ale cóż to może zmienić ? NIC! Przyjdzie nastepny- tylko pozornie rózny, bo w istocie,dla społeczeństwa, będzie podobny do poprzednika.

TA SAMA SZKLANA SZYBA - WSZYSTKO NIBY WIDAĆ ALE NIC NIE SŁYCHAĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne bo z-cy to ekipa prezydenta.Zwolnieni zawsze idą na zwolnienie bo zazwyczaj są bez godności i nie umieją przegrywać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.