Facebook Google+ Twitter

Łódź: Lekarze poderzani o wystawianie fałszywych zaświadczeń

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 13:31

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi sporządziła akt oskarżenia wobec lekarzy i psychologów, podejrzanych o wystawianie fałszywych zaświadczeń o stanie zdrowia pacjentów. Akt oskarżenia jest efektem śledztwa, prowadzonego przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego delegatury w Łodzi.

W gronie oskarżonych są byli ordynatorzy szpitali w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. W latach 1995-2004 w zamian za przyjęte korzyści majątkowe sporządzali dokumentację lekarską poświadczającą nieprawdę. Dotyczyła ona przebiegu leczenia oraz stwierdzonych schorzeń. W efekcie osoby podejrzane unikały odpowiedzialności karnej, a wobec skazanych w sprawach kryminalnych odraczano odbycie orzeczonych uprzednio kar więzienia.

Akt oskarżenia obejmuje przyjmowanie korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych i osoby pełniące funkcje publiczne, przekroczenie uprawnień, poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej.

Dalsze zarzuty to utrudnianie prowadzenia postępowań przygotowawczych, bezpodstawne wydawanie pieniędzy publicznych na finansowanie kosztów leczenia i hospitalizacji oraz wyłudzanie świadczeń rentowych i rehabilitacyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.