Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6907 miejsce

Łódź likwiduje rewiry dzielnicowych. W trosce o czyje bezpieczeństwo?

Jak doniósł w połowie grudnia portal Nasze Miasto, w Łodzi zostały zlikwidowane trzy rewiry dzielnicowych. Podobno mają być zlikwidowane następne. Komenda Wojewódzka Policji tłumaczy ten fakt złymi warunkami lokalowymi, w jakich musieli pracować funkcjonariusze.

Czy mieszkańcy Teofilowa będą oglądali policjantów tylko w serialach? NA zdjęciu Arkadiusz Nader, grający w serialu Ranczo. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported / Fot. Aruna 666Informacja o zlikwidowaniu tych, jakby nie było, podstawowych placówek w aspekcie kontaktów obywateli z policją zaskoczyła mnie nieco, a nawet zbulwersowała. Tak się bowiem składa, że jeden z tychże rewirów znajdował się na moim osiedlu i zajmował obszerny lokal na parterze jednego z bloków.

Podobno nic w przyrodzie nie ginie tylko zmienia swoje położenie. Tak też stało się z "moim" rewirem dzielnicowych.

Placówka z osiedla, liczącego sobie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, została przeniesiona do II Komisariatu Policji. Sęk jednak w tym, że komisariat ów znajduje się w dość znacznej odległości od "mojego" osiedla, które to osiedle do spokojnych raczej nie należy.

Oczywiście, w dobie powszechnej motoryzacji odległość dzieląca II Komisariat Policji od "mojego" osiedla nie jest wszakże problemem, ale też z pewnością nie jest i nie będzie ułatwieniem dla mieszkańców osiedla Teofilów, chcących swoje problemy w rewirze dzielnicowych zgłosić.

Statystyki kryminalne niezbicie wykazują, że na "moim" osiedlu wzrasta liczba rozbojów i kradzieży, a zatem decyzja o zlikwidowaniu, a mówiąc trywialnie - o przeniesieniu siedmiu funkcjonariuszy policji do "centrali", czyli na ul. Ciesielską, wydaje się być grubym nieporozumieniem.

Jeden z internautów skomentował tę decyzję tak: "Dzielnicowi bliżej społeczeństwa. Taka była idea powstawania tych placówek, a teraz niech społeczeństwo zapycha do komisariatu, gdzie i tak ma nikłą szansę spotkać dzielnicowego. Mniej spotkań społeczeństwa z dzielnicowym, to mniej spraw i statystyka będzie lepsza". Nic dodać, nic ująć.

Dzisiaj rozmawiałam z jednym z pracowników administracji "mojego" osiedla. Zapytałam wprost co sądzi o likwidacji rewiru dzielnicowych. - Jesteśmy przerażeni tą decyzją, ale nie mieliśmy na nią żadnego wpływu. W czasie nocy sylwestrowej wytłuczono nam na osiedlu kilkadziesiąt szyb na klatkach schodowych.

A co się aktualnie dzieje z lokalem opuszczonym przez rewir dzielnicowych? Znajduje się tam teraz prywatna firma medyczna. I dobrze. Przecież życie nie znosi próżni. Także - jeśli idzie o zdrowotne bezpieczeństwo obywatela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

"Policja bliżej społeczeństwa" ... W dzisiejszych czasach należy chyba odbierać... łagodniejsza dla złoczyńców. :( Nie muszę mieć racji i w tym przypadku nawet nie chcę jej mieć.
Ośmielam się polecić nieskromnie art. "Kara dla społeczeństwa".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm... Niska ocena mojego tekstu specjalnie mnie nie porusza. Jednak owe - minusowe punkciki o czymś świadczą. Mianowicie o tym, że punktujący albo nie lubią policji, albo też mają w głębokim poważaniu to - czy owe rewiry dzielnicowych w ogóle w Łodzi będą istnieć - co i tak na jedno wychodzi. Poczekajcie zatem, drodzy internauci, do momentu gdy trzeba będzie zgłosić dzielnicowemu okradzenie Waszej komórki, lub innego dobra. Mieszkańcom "mojego" osiedla życzę udanej , w razie potrzeby, wyprawy na ul. Ciesielską (Bałuty). Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję - Basiu. Chyba Twoje życzenie w jakiś sposób się spełniło, ponieważ dziś z takim policjantem akurat rozmawiałam :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

policjant przyjacielem - opiekunem - taką dewizę mają angielscy oraz szwajcarscy policjanci. Podwiezie do domu późną nocą, zaprowadzi do domu, pomoże w różnych sytuacjach. Jest grzeczny dyskretny i wyrasta spod ziemi akurat wówczas gdy potrzebny.
Żczę Ci ewo takiego policjanta w Twojej dzielnicy. Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 03.01.2012 20:28

@ kliknięte ! podobny jak diabli !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@lancet, proszę kliknąć w zdjęcie. Tam znajdzie Pan odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 03.01.2012 19:34

CZY to jest Hermaszewski ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No jasne - Piotrze. Prawdopodobnie chodzi tu o usprawnienie kontaktów służbowych przełożonych z podwładnymi. "Mój" rewir dzielnicowych na "stare śmieci" już nie wróci. Lokal zajął kto inny. Spółdzielnia mieszkaniowa wystawiła lokal (bardzo ładny) na przetarg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to w zakresie reformowania i usprawniania? Czas pokaże. A jak nie, to powrót na "stare śmieci".
A tak poważnie, to myślę, że obecne lokum komisariatu jest do "kitu". Będzie pretekst do budowy nowoczesnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.