Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9131 miejsce

Łódź likwiduje rewiry dzielnicowych. W trosce o czyje bezpieczeństwo?

Jak doniósł w połowie grudnia portal Nasze Miasto, w Łodzi zostały zlikwidowane trzy rewiry dzielnicowych. Podobno mają być zlikwidowane następne. Komenda Wojewódzka Policji tłumaczy ten fakt złymi warunkami lokalowymi, w jakich musieli pracować funkcjonariusze.

Czy mieszkańcy Teofilowa będą oglądali policjantów tylko w serialach? NA zdjęciu Arkadiusz Nader, grający w serialu Ranczo. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported / Fot. Aruna 666Informacja o zlikwidowaniu tych, jakby nie było, podstawowych placówek w aspekcie kontaktów obywateli z policją zaskoczyła mnie nieco, a nawet zbulwersowała. Tak się bowiem składa, że jeden z tychże rewirów znajdował się na moim osiedlu i zajmował obszerny lokal na parterze jednego z bloków.

Podobno nic w przyrodzie nie ginie tylko zmienia swoje położenie. Tak też stało się z "moim" rewirem dzielnicowych.

Placówka z osiedla, liczącego sobie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, została przeniesiona do II Komisariatu Policji. Sęk jednak w tym, że komisariat ów znajduje się w dość znacznej odległości od "mojego" osiedla, które to osiedle do spokojnych raczej nie należy.

Oczywiście, w dobie powszechnej motoryzacji odległość dzieląca II Komisariat Policji od "mojego" osiedla nie jest wszakże problemem, ale też z pewnością nie jest i nie będzie ułatwieniem dla mieszkańców osiedla Teofilów, chcących swoje problemy w rewirze dzielnicowych zgłosić.

Statystyki kryminalne niezbicie wykazują, że na "moim" osiedlu wzrasta liczba rozbojów i kradzieży, a zatem decyzja o zlikwidowaniu, a mówiąc trywialnie - o przeniesieniu siedmiu funkcjonariuszy policji do "centrali", czyli na ul. Ciesielską, wydaje się być grubym nieporozumieniem.

Jeden z internautów skomentował tę decyzję tak: "Dzielnicowi bliżej społeczeństwa. Taka była idea powstawania tych placówek, a teraz niech społeczeństwo zapycha do komisariatu, gdzie i tak ma nikłą szansę spotkać dzielnicowego. Mniej spotkań społeczeństwa z dzielnicowym, to mniej spraw i statystyka będzie lepsza". Nic dodać, nic ująć.

Dzisiaj rozmawiałam z jednym z pracowników administracji "mojego" osiedla. Zapytałam wprost co sądzi o likwidacji rewiru dzielnicowych. - Jesteśmy przerażeni tą decyzją, ale nie mieliśmy na nią żadnego wpływu. W czasie nocy sylwestrowej wytłuczono nam na osiedlu kilkadziesiąt szyb na klatkach schodowych.

A co się aktualnie dzieje z lokalem opuszczonym przez rewir dzielnicowych? Znajduje się tam teraz prywatna firma medyczna. I dobrze. Przecież życie nie znosi próżni. Także - jeśli idzie o zdrowotne bezpieczeństwo obywatela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

"Policja bliżej społeczeństwa" ... W dzisiejszych czasach należy chyba odbierać... łagodniejsza dla złoczyńców. :( Nie muszę mieć racji i w tym przypadku nawet nie chcę jej mieć.
Ośmielam się polecić nieskromnie art. "Kara dla społeczeństwa".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm... Niska ocena mojego tekstu specjalnie mnie nie porusza. Jednak owe - minusowe punkciki o czymś świadczą. Mianowicie o tym, że punktujący albo nie lubią policji, albo też mają w głębokim poważaniu to - czy owe rewiry dzielnicowych w ogóle w Łodzi będą istnieć - co i tak na jedno wychodzi. Poczekajcie zatem, drodzy internauci, do momentu gdy trzeba będzie zgłosić dzielnicowemu okradzenie Waszej komórki, lub innego dobra. Mieszkańcom "mojego" osiedla życzę udanej , w razie potrzeby, wyprawy na ul. Ciesielską (Bałuty). Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję - Basiu. Chyba Twoje życzenie w jakiś sposób się spełniło, ponieważ dziś z takim policjantem akurat rozmawiałam :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

policjant przyjacielem - opiekunem - taką dewizę mają angielscy oraz szwajcarscy policjanci. Podwiezie do domu późną nocą, zaprowadzi do domu, pomoże w różnych sytuacjach. Jest grzeczny dyskretny i wyrasta spod ziemi akurat wówczas gdy potrzebny.
Żczę Ci ewo takiego policjanta w Twojej dzielnicy. Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 03.01.2012 20:28

@ kliknięte ! podobny jak diabli !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@lancet, proszę kliknąć w zdjęcie. Tam znajdzie Pan odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 03.01.2012 19:34

CZY to jest Hermaszewski ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No jasne - Piotrze. Prawdopodobnie chodzi tu o usprawnienie kontaktów służbowych przełożonych z podwładnymi. "Mój" rewir dzielnicowych na "stare śmieci" już nie wróci. Lokal zajął kto inny. Spółdzielnia mieszkaniowa wystawiła lokal (bardzo ładny) na przetarg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to w zakresie reformowania i usprawniania? Czas pokaże. A jak nie, to powrót na "stare śmieci".
A tak poważnie, to myślę, że obecne lokum komisariatu jest do "kitu". Będzie pretekst do budowy nowoczesnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.