Facebook Google+ Twitter

Łódź: Limanowskiego w końcu zamknięta dla tramwajów!

Po kolejnym wykolejeniu się tramwaju na Limanowskiego, które miało miejsce w ubiegłą sobotę, ulica zostanie zamknięta dla ruchu tramwajowego. Pasażerowie i motorniczy odetchną z ulgą.

Komunikacyjny krajobraz na ulicy Limanowskiego między Zachodnią a Klonową. Zdjęcie z kwietnia 2009 roku. / Fot. Daniel SiwakO fatalnym stanie torowiska tramwajowego na łamach serwisu Wiadomości24.pl pisałem dwa miesiące temu. Wtedy motorniczy mówili wprost, że od jakiegoś czasu prowadzenie wagonów po Limanowskiego to prawdziwa szkoła życia.

Remont zniszczonego torowiska miał rozpocząć się już dawno. Jednak firma projektowa, która została wybrana do opracowania dokumentacji projektowej nie wywiązała się do tej pory z umowy. Wtedy Renata Borkowska-Kubiak, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi poinformowała mnie, że opracowywana jest dopiero dokumentacja. O faktycznym remoncie można było mówić dopiero w trzecim kwartale tego roku (czyli między lipcem a sierpniem 2009 - przyp. autora).Fatalny stan torowiska był przyczyną kolejnego wykolejenia się tramwaju na Limanowskiego. / Fot. Daniel Siwak

Jednak jak się później okazało, w lipcu miałby się rozpocząć tylko kosmetyczny remont za prawie 1 mln zł. Ten faktyczny odbyłby się dopiero w przyszłym roku.

Od środy komunikacja zastępcza


W obawie o bezpieczeństwo pasażerów, od środy 24 czerwca wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza Z3, a tramwaje linii 2, 4, 5 pojadą objazdami. Wszystko po sobotnim wykolejeniu się tramwaju linii 2 na wysokości kościoła św. Marka. To nie pierwsze takie zdarzenie na ulicy Limanowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nareszcie! Jazda tramwajem ul. Limanowskiego to był istny horror. Z Teofilowa do ul. Zachodniej można szybko dojechać bezpłatnym autobusem supermarketowym. Nazwy nie podaję, bo kto mieszka na Teofilowie , ten wie jaki supermarket mam na myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu "ósemka" skręca o wiele wcześniej w al. Włókniarzy więc na tej linii zmian nie będzie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, czy ta komunikacja zastępcza to m.in. za tramwaj linii 8??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.