Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25336 miejsce

Łódź. Lotnisko im. Reymonta będzie pracować na wysokich obrotach

Przez trzy kolejne weekendy września łódzki port lotniczy przejmie część samolotów z Warszawy. Wszystko przez remont pasa startowego na Okęciu. Przedstawiciele lotniska mówią, że są przygotowani na zwiększony ruch.

 / Fot. PAPRuch jaki będzie panował przez kolejne weekendy nowego miesiąca w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta, będzie o ponad trzy czwarte większy niż zazwyczaj. Tylko podczas pierwszego z nich (3, 4, 5, 6 września - przyp. autora) startować i lądować może średnio nawet 40 samolotów. W soboty i niedziele łódzkie lotnisko będzie czynne całą dobę. Władze powietrznej placówki od miesięcy przygotowywały się do tej skomplikowanej operacji.

Katarzyna Dobrowolska, rzecznik Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta mówi Wiadomościom24.pl krótko. - Jesteśmy gotowi do przyjęcia zwiększonego ruchu na lotnisku. Powszechnie wiadomo, że jeśli lotnisko poradzi sobie w obsłużeniu tylu samolotów teraz, to po uruchomieniu Terminalu 3, tym bardziej nie będzie miało z tym kłopotu. Poza tym sprawna obsługa może przyciągnąć wielu nowych przewoźników, a tych którzy z Łodzi już latają, do uruchamiania kolejnych tras.

Funkcjonowanie lotniska przez ten czas zmieni się, dlatego przypominamy jak od piątku należy poruszać się po terenach portu. Ze względów organizacyjnych niemożliwy będzie wjazd Plan sytuacyjny terenu łódzkiego lotniska w czasie wrześniowych zmian. / Fot. Biuro Prasowe Portu Lotniczego im. Reymont samochodów - poza pojazdami służb ratunkowych i porządkowych - na pętlę przed Terminalem 2. Taksówki będą czekać na klientów w pobliżu głównej bramy wjazdowej na teren lotniska.

Osoby przyjeżdżające na lotnisko autobusami MPK będą wysiadać na przystanku zlokalizowanym w pobliżu Terminalu 1. Do Terminalu 2 będzie można stamtąd przejść wyłącznie na pieszo. Przystanki autobusów turystycznych zostały zlokalizowane wzdłuż terenu budowy Terminalu 3.

Ruchem wokół lotniska będzie kierować policja oraz straż miejska a pomoże im 24 wolontariuszy. Będą oni ubrani w koszulki z logo ŁESK 2016 i kamizelki odblaskowe z napisem "Informacja. Port Lotniczy Łódź". Wszystkie rozmowy telefoniczne, w tym na informację lotniskową, będą ze względów bezpieczeństwa nagrywane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.