Facebook Google+ Twitter

Łódź ma być bezpiecznym miastem

O zwiększenie o 1,3 mln zł środków na zapewnienie łodzianom szeroko pojętego bezpieczeństwa apelują miejscy radni PO.

Rajcy Bartosz Domaszewicz, Tomasz Kacprzak, Sebastian Tylman, Mateusz Walasek postulują m.in. o zwiększenie wydatków na bezpieczeństwo z zapisanych w projekcie budżetu Łodzi 3,2 mln złotych do 4,5 mln zł. Środki te miałyby zostać przeznaczone m.in. na opracowanie Miejskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, remont Miasteczka Ruchu Drogowego, zakup wag dla TIR-ów, rozwój sytemu ścieżek rowerowych, budowę czterech systemów Park&Ride, realizację projektu „Rower miejski” i budowę parkingu podziemnego na pl. Dąbrowskiego.

Domaszewicz uważa, że miasto powinno dążyć do zasady zrównoważonego rozwoju transportu miejskiego.
- Ruch uliczny stale się intensyfikuje poprzez rosnącą liczbę samochodów. Nie chcemy miasta dla samochodów, tylko dla ludzi - mówi radny.
- Pieniądze są również potrzebne na dodatkowe patrole na łódzkich osiedlach, remont II Komisariatu Policji, zakup specjalistycznych samochodów i rozbudowę systemu monitoringu miejskiego, o co wnioskowała Komisja Ładu Społeczno-Prawnego RM - mówi radny Tylman.

Samorządowcy zaznaczają, że są przeciwni podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej w bieżącym roku.
- Mimo, że termin upłynął 31 grudnia 2008 r., do tej pory prezydent Łodzi nie przedstawił radnym „Strategii rozwoju, modernizacji i poprawy atrakcyjności zbiorowej komunikacji miejskiej oraz transportu drogowego w Łodzi na lata 2009-20016” - dodaje Tomasz Kacprzak, przewodniczący rady miejskiej.
- Podkreślam, że odpowiedzialny za infrastrukturę wiceprezydent Jarosław Wojcieszek jest od dłuższego czasu na zwolnieniu lekarskim, dlatego mamy nadzieję, że prezydent Jerzy Kropiwnicki ma pomysł na tą strategię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.