Facebook Google+ Twitter

Łódź. Marsz żałobny w intencji "śp. łódzkiej kultury"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-21 17:41

Mieszkańcy Łodzi pragnący wyrazić swoje ubolewanie nad utratą ważnych dla Łodzi imprez kulturalnych i inwestycji kulturalnych organizują dzisiaj o 17.00 przemarsz żałobny w intencji "śp. łódzkiej kultury".

W ostatnich tygodniach mogliśmy zaobserwować jak kolejne wydarzenia i inwestycje kulturalne odpływają z Łodzi. Festiwale, które miały być wizytówką naszego miasta w staraniach o Europejską Stolicę Kultury 2016, takie jak Plus Camerimage, Festiwal Dialogu Czterech Kultur czy rozrywkowa Eska Music Awards w tym roku nie odbędą się z powodu konfliktów z łódzkim magistratem. Również władze miasta zaangażowały się w konflikt wokół składu personalnego Teatru Nowego, co nie sprzyja łódzkiej kulturze.

Planowane inwestycje w infrastrukturę kulturalną takie jak budowa Cameriamage Łódź Center, Specjalnej Strefy Sztuki, czy rewitalizacja zabytkowej EC1 wraz z budową studia Davida Lyncha również stoją pod znakiem zapytania. W ostatnich dniach pan Lynch interweniował w tej sprawie u premiera Donalda Tuska.

Jednak łódzcy decydenci polityczni pozostają głusi zarówno na głosy autorytetów, jak i na apele zwykłych mieszkańców (pierwszy w Łodzi projekt obywatelskiej uchwały ws. budowy CŁC z podpisami 10 tys. osób nawet nie trafił pod obrady Rady Miejskiej).

Pragnąc wyrazić swój sprzeciw wobec tak szkodliwej polityki kulturalnej naszego magistratu organizujemy przemarsz w celu upamiętnienia utraconych wydarzeń kulturalnych.

Pochód, mający charakter żałobno-refleksyjny rozpocznie się w piątek 21 maja 2010 r. o godzinie 17.00 spod dawnej siedziby Festiwalu Dialogu Czterech Kultur przy placu Wolności i wyruszy ulicą Piotrkowską w kierunku Urzędu Miasta Łodzi.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy poprzez swój udział w przemarszu.

Przypominamy o przestrzeganiu zasad obowiązujących na ceremoniach pogrzebowych - żałobne stroje, znicze i wieńce mile widziane.

Stowarzyszenie PROKULART

Nadesłał: Aleksander Kucharski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.