Facebook Google+ Twitter

Łódź. Miał być hotel, jest festiwal tandety w centrum miasta

Pięciogwiazdkowego hotelu Hilton Łódź zazdrościła innym europejskim i światowym metropoliom. To miała być sztandarowa inwestycja w mieście, ale Hiltona nie ma. Zamiast niego jest czarny płot, pseudo parking, była nawet budka z kurczakami a teraz powstało najnowsze dzieło - postój taksówek.

Zamiast pięciogwiazdkowego hotelu niedawno pojawił się wielki baner reklamujący kablówkę oraz firmowy postój taksówek. / Fot. Daniel Siwak / Fot. .Łódzki hotel Hilton miał przyjąć pierwszych gości w kwietniu tego roku. Tak wynikało z przetargu. Deweloper, który zdecydował się wybudować światowej klasy obiekt miał zakończyć prace na wiosnę 2010. Ten obiekt miał być atutem Łodzi, wizytówką dla nowych inwestorów, międzynarodowych imprez targowych czy kulturalno-artystycznych.

Za niedotrzymanie terminu wynikającego z warunków przetargu miasto zażądało od inwestora kary umownej w wysokości 10 mln zł. Latem tego roku w rozmowie z Radiem Eska Wiceprezydent Łodzi Łukasz Magin mówił, że przedstawiciele dewelopera próbują udowodnić, że kara miastu się nie należy. I jeśli rozmowy będą tak dalej przebiegać to sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mówił też, że płotu przyjrzy się nadzór budowlany.

Jak sprawa wygląda dziś? Miasto już tak stanowczo nie domaga się zapłacenia kary a inwestor prowadzi negocjacje z urzędnikami. Negocjacje mają dotyczyć przesunięcia terminu spłaty kary do 2013 roku, czyli nowego terminu, w którym miałby powstać łódzki Hilton. Sprawa płotu ucichła, a płot nadal szpeci i tak nie za ładną okolicę. Z kolei prawdopodobnie został zamontowany niezgodnie z prawem więc jest samowolą budowlaną.

Festiwal tandety w centrum Łodzi!Teren zamknięty kwadratem ulic: Piotrkowskiej, Mickiewicza alei Kościuszki i alei ZHP, gdzie miał stanąć pięciogwiazdkowy Hilton należy do Bacoli Properties. Firma zamiast rozpocząć prace Wrzesień 2010. Przestawiona reklama dilera samochodowego, nowa budka - tym razem sieciowej piekarni oraz tablica zachęcająca do wykupu nowej reklamy. / Fot. Daniel Siwakbudowlane chętnie udostępnia go kolejnym, ciekawym komercyjnym przedsięwzięciom.

Kiedy pojawiły się czarne słupki okalające całą działkę pod przyszły hotel, pojawiła się też nadzieja, że montowane jest ogrodzenie, aby odgrodzić teren budowy. Nadzieja szybko umarła, a do słupków zamontowano czarne około półmetrowe ogrodzenie. Służy ono do wywieszania reklam.

Latem od strony skrzyżowania Mickiewicza i Piotrkowskiej pojawiła się budka z kurczakami, która jak szybko się pojawiła, tak szybko znikła. W jej miejsce, przy skrzyżowaniu z aleją Kościuszki, pojawiła się kolejna plastikowa budka, gdzie jedna z sieciowych piekarni ma uruchomić wkrótce swoją cukiernię.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.