Facebook Google+ Twitter

Łódź. Mieszkańcy łączą się w bólu. Odwołane imprezy i zajęcia

Tomasz Sadzyński, pełniący funkcję prezydenta Łodzi, w związku z katastrofą lotniczą, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, jakie zaplanowane zostały w ten weekend.

Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką podczas zeszłorocznych uroczystości z okazji 65. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto w Łodzi / Fot. Anna KorzonO godzinie 13.40, na krótkiej konferencji prasowej, Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o wyborze Prezydenta RP przejął obowiązki głowy państwa, ogłosił tygodniową żałobę narodową.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichWszystkie imprezy siatkarskie, które miały odbywać się w najbliższym czasie w hali Atlas Arena zostały odwołane. Teatr Powszechny odwołał na czas żałoby wszystkie swoje spektakle, Teatr Nowy odwołał premierę sztuki "Złodziej" (została przeniesiona na 7 maja - przyp. autora). Nie odbędą się również spektakle zaplanowane na dziś i jutro.

Galeria Łódzka odwołała zaplanowane na dziś i jutro popisy akrobatyczne rowerzystów, w Manufakturze odwołano imprezę Motoserce a jutro nieczynna będzie galeria handlowa i Księga Kondolencyjna, do której mogą wpisywać się łodzianie wystawiona jest w Małej Sali obrad Rady Miejskiej / Fot. Daniel Siwak (Archiwum) najprawdopodobniej rynek. Kino Cinema City będzie nieczynne jutro i w poniedziałek a Kino Cytryna zostaje zamknięte na czas trwania żałoby.

Uniwersytet Łódzki do poniedziałku 12 kwietnia włącznie odwołał wszystkie zajęcia, wydarzenia i imprezy, które miały się odbyć na uczelni. Zajęcia odwołała również Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Łodzi.

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. med. Paweł Górski odwołał wszystkie imprezy oraz nakazał zamknięcie klubów studenckich do czasu zakończenia żałoby narodowej. Wszystkie zajęcia studenckie w niedzielę, poniedziałek, wtorek, środę zaczynać się będą w postawie stojącej, chwilą ciszy i wspomnienia ofiar wypadku lotniczego. W niektórych prywatnych uczelniach nie podjęto takiej decyzji i zajęcia nadal trwają.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.