Facebook Google+ Twitter

Łódź. Mieszkańcy pożegnają ofiary katastrofy w Smoleńsku

Łodzianie, którzy nie mogli dotrzeć na uroczystości w Warszawie i Krakowie mogą obejrzeć je w Łodzi. Specjalne ekrany zostaną postawione w dwóch punktach centrum miasta. Wraz z mieszkańcami transmisje będą oglądać władze miasta.

Transmisje uroczystości organizuje Urząd Miasta Łodzi. Księga Kondolencyjna dostępna będzie w sobotę i niedzielę w Małej Sali Obrad Rady Miejskiej od 8 do 21. / Fot. Daniel Siwak Wszystkie planowe pociągi do Krakowa i Warszawy odjeżdżały w piątek z dworca Łódź Fabryczna z kompletem pasażerów. Podobna sytuacja może być w sobotę oraz w niedzielę. PKP InterCity oraz Przewozy Regionalne uruchamiają dodatkowe połączenia. Mieszkańcy Łodzi, którzy nie mogą dotrzeć na uroczystości w Warszawie i Krakowie będą mogli obejrzeć je na ekranach usytuowanych centrum miasta.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichPierwszy - zapasowy przy którym znajdzie się 20-30 miejsc stanie w Pasażu Schillera, natomiast drugi zlokalizowany będzie w Pasażu Rubinsteina. Przy tym drugim łodzianom udostępniono 500 miejsc. Od sobotniego poranka ekipy techniczne montować będą ekrany diodowe każdy o wymiarach 6 na 4 metry.

Z lewej: Wojciech Janczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. Z prawej: Pełniący obowiązki prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami. / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Łodzi - W sobotę oraz w niedzielę ja oraz wiceprezydenci ten czas chcielibyśmy spędzić tutaj w Łodzi, z łodzianami podczas uroczystości - powiedział podczas piątkowej konferencji Tomasz Sadzyński, pełniący obowiązki prezydenta. Nie przewidziano specjalnych miejsc dla VIP-ów co oznacza, że wraz z mieszkańcami transmisje będą oglądać władze miasta.

W związku z tym ulica Piotrkowska na odcinku od Moniuszki do Zamenhofa i Nawrot będzie zamknięta dla ruchu - z wyjątkiem pojazdów mieszkańców. Parkować będzie można na ulicach: Moniuszki, Traugutta, alei Kościuszki oraz Sienkiewicza. W sumie podczas uroczystości porządku będzie pilnować 150 harcerzy - wśród nich 5 mobilnych grup ratowniczych, łódzka policja oraz straż miejska.

Z uwagi na większą dostępność i możliwość pomocy, osobom starszym poleca się wybór ekranu umieszczonego w Pasażu Rubinsteina.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.