Facebook Google+ Twitter

Łódź: Miłośnicy komunikacji miejskiej zagrają dla WOŚP

Członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, jak co roku angażują się w zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez kilkanaście godzin po ulicach Łodzi kursować będzie zabytkowy tabor.

Zbiórka KMST podczas XIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zdjęciu skład 5N   5ND podczas postoju na placu Kilińskiego w Zgierzu. / Fot. Daniel Siwak (Archiwum)Co roku w Polsce rozpoznawanych jest około 1200 - 1300 nowotworów u osób do 18 roku życia. Wśród miliona osób w wieku rozwojowym notuje się rocznie 110 - 130 nowych zachorowań. Przy obecnych metodach leczenia i specjalistycznych lekach udaje się wyleczyć ponad 70 proc. pacjentów. Wczesnemu wykrywaniu nowotworów u dzieci dedykowany jest XVII finał WOŚP.

Wśród 120 tys. wolontariuszy znajdą się także przedstawiciele Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Angażowanie się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już jakby tradycja wśród miłośników komunikacji miejskiej w Łodzi. Klubowicze grali z orkiestrą m.in. w 2008 i 2007. W niedzielę już po raz kolejny będą zbierać pieniądze dla potrzebujących.Łodzianie zawsze chętnie podróżowali zabytkowymi wagonami by wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. / Fot. Daniel Siwak Od godz. 11 do 22, na ulice Łodzi wyjedzie zabytkowy tabor w postaci trzech wagonów typu "N" oraz autobus Volvo 7700. Oczywiście obsługę konduktorską zapewnią członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Na pewno wielu łodzian udających się do rodziny czy znajomych, będzie chciało w ten sposób wspomóc grającą od 17 lat orkiestrę Jurka Owsiaka. - Tak się składa, że co roku jeśli tylko spotkam wolontariusza orkiestry, wrzucam kilka złotych. Planuje jutro wyjść na spacer, więc jeśli spotkam taki tramwaj to z chęcią się nim przejadę - mówiła pani Katarzyna, mieszkanka osiedla Teofilów.

Orkiestrowe linie specjalne w Łodzi


Linia XVII/1: AUGUSTÓW – Rokicińska, al. Piłsudskiego, al. Mickiewicza, al. Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, al. Wyszyńskiego – AL. WYSZYŃSKIEGO. (Linię obsługiwać będzie skład typu 5N + 5ND)

Rozkład jazdy:
Odjazdy z pętli Augustów: 11:50, 13:35, 15:35, 17:20, 19:00*
Odjazdy z pętli Wyszyńskiego: 12:45, 14:45, 16:30, 18:05
*) Zjazd na pętlę Północna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.