Facebook Google+ Twitter

Łódź. Młodzi ludzie przeszli w marszu przeciw dopalaczom

Przeszli z placu Wolności pod Urząd Miasta Łodzi, gdzie wyszedł do nich pełniący obowiązki Prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński. W poniedziałkowym marszu przeciw dopalaczom wzięło udział kilkuset uczniów łódzkich szkół.

Ponad pół tysiąca uczniów łódzkich szkół ponadgimnazjalnych protestowało przeciwko dopalaczom. / Fot. Daniel SiwakPonad pół tysiąca uczniów łódzkich szkół ponadgimnazjalnych protestowało przeciwko dopalaczom. Młodzi ludzie domagali się likwidacji sklepów z dopalaczami oraz zmian przepisów prawnych, tak aby wyeliminować z użytku dopalacze. Pochód ruszył z placu Wolności chwilę po 12. Jego uczestnicy skandowali przez megafon "Stop dopalaczom", "Sięgaj po rozum nie po dopalacze" i "Nie tylko w Łodzi dopalacz szkodzi!".

Pojawił się też slogan "Tylko słabi gracze biorą dopalacze", znany z reklamy społecznej, którą przygotował Urząd Miasta Łodzi. Akcję zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19. Włączyły się w nią reprezentacje ponad 30 łódzkich szkół ponadgimnazjalnych.

Część młodych ludzi przyszła zapewne, ponieważ inicjatywa była okazją urwania się z lekcji, Ponad pół tysiąca uczniów łódzkich szkół ponadgimnazjalnych protestowało przeciwko dopalaczom. / Fot. Daniel Siwakjednak większość z nich przyszła w jednym celu.
- Jestem przeciwko dopalaczom. Spotkałam się wśród znajomych z dopalaczami, ale odradzam im to, ponieważ to nie jest zdrowe dla organizmu - tłumaczy Maria z ZSP nr 5.

Bardziej stanowcza była inna z uczestniczek. - Przyszliśmy tutaj reprezentować naszą szkołę. Poza tym jesteśmy na "nie" dopalaczom w Łodzi, bo jest tu tyle sklepów i nie chcemy by to się działo w naszym mieście - mówi Anna z IX LO.

Podobne zdanie ma Kasia, która nie rozumie jak można brać dopalacze. - Przyszłam tutaj ponieważ jeśli nie będziemy o problemie dopalaczy mówić głośno to walka nie ma sensu. Oglądam telewizję i widzę, że młodzi ludzie się tym trują. Dopalaczom mówię nie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marek P.
  • Marek P.
  • 05.10.2010 12:55

To SKANDAL, że środek psychotropowy, silnie uzależniający, powodujący śmierć po przedawkowaniu i agresywne zachowania, można dostać legalnie!Mowa o alkoholu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.