Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2995 miejsce

Łódź: Modernizacja ulicy Narutowicza - ciąg dalszy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-03-28 21:45

Jeszcze tylko dziś możliwy był przejazd ulicą Narutowicza. Od soboty ulica ta zostaje zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od Lindleya do Sterlinga. Prace modernizacyjne trwające już od kilku dni, zostaną zakończone dopiero jesienią.

Coraz więcej łódzkich torowisk tramwajowych jest wyłączonych z ruchu. / Fot. ZDiT / MPK Łódź Od najbliższej soboty, tj. 29 marca, drogowcy zamkną ulicę Narutowicza pomiędzy Lindleya i Sterlinga. Przez kilka miesięcy nie będą tędy jeździły ani samochody, ani autobusy i tramwaje. Jest to jedna z ważniejszych dróg w układnie komunikacyjnym miasta. Przebiega tu kilka linii tramwajowych i autobusowych, które od najbliższego weekendu pojadą zmienionymi trasami.

W związku z zamknięciem ruchu na ulicy Narutowicza zmianie ulegną linie tramwajowe: 9, 12 oraz 13. Zawieszeniu ulegnie linia tramwajowa 15, a na tymczasową trasę Strykowska - Legionów powróci linia 1. Rozmieszczenie przystanków MPK przy dworcu Łódź Fabryczna / Fot. kblaFunkcję autobusowej komunikacji zastępczej, podobnie jak jesienią ubiegłego roku pełnić będzie linia 73 na wydłużonej trasie do Radiostacji.

Zmianie również ulegną trasy linii autobusowych obecnie kończących swój bieg na placu Dąbrowskiego. Część z nich skierowana zostanie na krańcówkę przy ulicy Wydawniczej (linie 56 i 67); linia 88/88A zakończy swój bieg przy dworcu Północnym PKS; zaś pozostałe linie: 51/51A; 53; 58/58A; 60/60A/60B; 86, skierowane zostaną na dworzec Fabryczny PKP/PKS przy ulicy Składowej. Zmienioną trasą pojadą również linie: 70/70A; 96 oraz nocna N4.

Łódzcy kierowcy
Również i łódzcy kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Przejazd przez miasto już teraz nie jest prosty. Wystarczy wspomnieć, iż od kilku miesięcy trwa budowa Łódzkiego Tramwaju Regionalnego, dwa tygodnie temu zamknięto fragment ulicy Zachodniej, a teraz dochodzi jeszcze ulica Narutowicza.

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi tym razem nie wyznacza żadnych objazdów dla wyłączonego odcinka ulicy Narutowicza, z uwagi na brak takiej możliwości. - W Śródmieściu nie ma takiej możliwości. Kierowcy sami muszą znaleźć alternatywną trasę - powiedziała w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Aleksandra Mioduszewska z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Nie da się ukryć, iż sąsiadujące, wąskie uliczki nie są przystosowane do przejęcia ruchu, jaki odbywa się obecnie na wyłączonym odcinku jezdni.

Narutowicza bulwarem
Prace na ulicy Narutowicza w okolicach placu Dąbrowskiego są częścią planu inwestycyjnego, który ma uczynić tą ulice reprezentacyjnym bulwarem. Jeszcze jesienią ubiegłego roku poddano modernizacji odcinek pomiędzy ulicami Wierzbową i Lindleya. Wymieniono wodociąg, szyny tramwajowe, chodniki i nawierzchnią. Na skrzyżowaniu ul. Narutowicza i ul. Tramwajowej pojawiła się sygnalizacja świetlna. Przebudowano również przystanek MPK, który docelowo będzie obsługiwał pasażerów zarówno tramwajów, jak i autobusów. W styczniu prace przerwano z uwagi na warunki pogodowe.

W ramach remontu, który potrwa do listopada tego roku, przewidziana jest również m.in. modernizacja ul. P.O.W. (od ul. Jaracza do ul. Narutowicza), ul. Sterlinga (przy pl. Dąbrowskiego) oraz wymiana chodnika na ul. Składowej. Powstanie również kolejny przystanek autobusowo-tramwajowy na ulicy Narutowicza przy placu Dąbrowskiego.


Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji dostępne są na stronie MPK-Łódź

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.