Facebook Google+ Twitter

Łódź. MPK przymierza się do kupna kolejnych autobusów

Miejski przewoźnik przymierza się do kupna kolejnych niskopodłogowych autobusów. Niedawno ogłosił przetarg na zakup 45 pojazdów.

Jedną z dużych dostaw taboru dla MPK był zakup Mercedesów Conecto i Citaro oraz Jelczów MB w 2005 roku. Potem 2008 roku kupiono kolejnych kilkadziesiąt Solarisów Urbino 18. / Fot. Daniel Siwak Przetarg dotyczy zakupu 15 sztuk autobusów przegubowych jednej marki i typu oraz 30 sztuk autobusów jednoczłonowych jednej marki i typu. Każdy z oferowanych autobusów musi być całkowicie niskopodłogowy i musi być objęty minimum trzyletnią gwarancją producenta.

W co dokładnie będą wyposażone nowe pojazdy? To już zależy od tego co zaoferują producenci, jednak wiadomo, że pożądane są autobusy z szerokimi oknami, aby latem można było je swobodnie uchylić. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Jak czytamy szacunkowa wartość zamówienia wynosi od 44 do 46 mln złotych netto.

- Myślę, że to będzie sto procent niskopodłogowego taboru w mieście. Już w tej chwili liczba Ikarusów jest co raz mniejsza, ale będziemy teraz wymieniać także starsze niskopodłogowe Volvo i Jelcze - mówi serwisowi Wiadomości24.pl Marcin Małek z biura prasowego MPK Łódź.

To kolejna inwestycja łódzkiego MPK w tabor. Dwa lata temu do miasta przyjechały przegubowe Solarisy, których teraz jest łącznie 62 sztuki, a jesienią tego roku na ulice wyjechało 25 nowych Mercedesów Conecto. Nowa generacja Conecto to zmieniony design oraz niska podłoga w całym pojeździe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Maria Emerytka
  • Maria Emerytka
  • 23.12.2010 16:50

Chciałabym wiedzieć czy MPK Łódź też odbiera bilety wolnej jazdy emerytom. Tak się dzieje w Poznaniu. Mimo, że emeryci mają zagwarantowane przejazdy w układzie zbiorowym po latach pracy w MPK, w tej chwili odchodzą z kwitkiem. Taki mają prezent na Święta. Czy naprawdę Poznań musi oszczędzać na emerytach? Dla mnie jest to nieetyczne. Ci ludzie do niewielkich emerytur wliczali bilet jeszcze pracując. czy prawo może działać wstecz? Czy jest w Polsce miasto, które tak potraktowało emerytów i rencistów?
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
volvo inzynier
  • volvo inzynier
  • 20.12.2010 09:21

Mam nadzieje ze nie beda to trupy z wroclawskiego VOLVO. Tego mieszkancow Lodzi nie zycze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Kołodziejska
  • Anna Kołodziejska
  • 19.12.2010 21:41

..."Przetarg zostanie nierozstrzygnięty w przyszłym roku. Jak czytamy szacunkowa wartość zamówienia wynosi od 44 do 46 mln złotych netto."...

To po co ten przetarg skoro ma być nierozstrzygnięty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.