Facebook Google+ Twitter

Łódź. "Myśli nieuczesane" - wystawa fotografii Piotra Nadolskiego

28 lutego br. o godz. 18.30 w Galerii Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego przy ul. Piotrkowskiej 102 odbędzie się wernisaż wystawy Piotra Nadolskiego pt. "Myśli nieuczesane".

Materiał prasowy. / Fot. Piotr Nadolski / Mat. pras. / Fot. Oto, co w wystawie mówi sam autor.

"Myśli nieuczesane" to próba pokazania piękna kobiecego ciała bez szukania dodatkowych pretekstów, tworzenia historii itp. Od samego początku realizacji tego projektu wiedziałem, że muszą to być zdjęcia kobiet, które spotykam w pracy, w sklepie, w klubie, na wernisażach, na lodowisku itp. Nie chciałem szukać modelek poprzez agencje, portale, czy fora związane z fotografią. Chodziłem więc z teczką pod pachą i gdy uzbierałem odpowiednią porcję odwagi zaczepiałem, pokazywałem zdjęcia i namawiałem do wzięcia udziału w projekcie, mówiąc wprost, że chodzi o zdjęcia aktów i późniejszą ich prezentację na ścianach galerii. Wystawa jest więc efektem odwagi zarówno mojej, jak i modelek, którym bardzo dziękuję za wsparcie i współpracę.

 / Fot. Piotr Nadolski Piotr Nadolski (rocznik 1965) z wykształcenia jest elektronikiem. Pracuje jako informatyk. Wolny czas poświęca dwóm pasjom - muzyce i fotografii. Tą drugą dziedziną na poważnie zajął się w 2002 r., gdy w Galerii Zarzewskiej poznał Marka Trzeciaka. Dzięki niemu zaczął zgłębiać tajniki fotografii. Poznał też środowisko fotografów przyrody. W 2004 r. wstąpił w szeregi Związku Polskich Fotografów Przyrody. Obecnie jest prezesem okręgu łódzkiego. W 2009 r. został członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego zdjęcia wykorzystane zostały w prezentacji walorów przyrody polskiej towarzyszącej wystawie EXPO 2005 w Japonii. Zdobywał nagrody i wyróżnienia na Międzynarodowych Festiwalach Fotografii Przyrodniczej w Izabelinie. W 2004 r. zajął pierwsze miejsce w konkursie „Ekologia w Obiektywie” w kategorii przyroda. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

Wystawę "Myśli nieuczesane" będzie można oglądać do 19 marca.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie mam zamiaru zmieniać kierunku ale na te mogę patrzeć bez końca. Tym bardziej, że w czarno-białej fotografii siedziałem osiem lat. I technologii też. Gdybym pokazał, byłbym nieskromny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Światłocień i ciało... Ciekawe, ale czy inne foty są w podobnym klimacie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może i wystawę "Myśli nieuczesane" będą zdobić lepsze akty, bo jeśli się mylę, to radziłbym Panu Piotrowi nie zmieniać kierunku fotograficznego i pozostać przy raz obranym. Pozdrawiam Mirosławo *.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.