Facebook Google+ Twitter

Łódź: Na emeryturze pora na wolontariat!

Zakończenie pracy zawodowej i przejście na emeryturę to dobry moment na zaangażowanie się w działalność społeczną - na przykład wolontariat.

materiały prasowe / Fot. Regionalne Centrum Wolontariatu w ŁodziKrajem, w którym ruch wolontarytyczny jest silny, są Włochy. Przykładem potwierdzającym tą tezę była aktywność wolontariuszy po trzęsieniu ziemi w Abruzji, które na łamach serwisu Wiadomości24.pl opisywała Anna Smolińska. Z różnymi trendami, jeśli chodzi o działalność społeczną jest tak, że kiedy w Europie są już na porządku dziennym to w Polsce dopiero się upowszechniają.

Tak właśnie jest w przypadku wolontariatu wśród osób po 50. roku życia. Pierwsze szersze działania zmierzające do poszerzenia wiedzy na temat idei wolontariatu wśród osób z tej grupy, rozpoczęło Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu w 2007 roku. Od marca tego roku podobny projekt pt. "Wolontariusz 50 plus na piątkę z plusem" realizuje Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi.

Nie chcą być potrzebni innym?


Ze statystyk Regionalnego Centrum Wolontariatu w Łodzi wynika, że pod koniec 2008 roku, na ponad 1380 zarejestrowanych w bazie działających wolontariuszy, zaledwie 59 to tzw. osoby "50 plus". Niestety aż 16 osób z tej grupy - mimo rejestracji - nie podjęło żadnej pracy wolontarystycznej.

- Monitorując nasze corocznie statyki dotyczące aktywności wolontariuszy w Łodzi zauważyliśmy, że z pośród studentów, licealistów oraz osób aktywnych zawodowo, najmniej jest osób powyżej 50 lat - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Radosław Szamrej, koordynator projektu. - To oczywiście było bodźcem do stworzenia takiego projektu a możliwość jego zrealizowana dał nam Europejski Fundusz Społeczny, który promuje aktywizacje osób "50 plus" - dodaje Szamrej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anno masz całkowitą racje , osoby "50 plus " nie muszą przecież siedzieć w domu i sie nudzici :D poza tym panie redaktorze gwiazdki lecą za ten temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niekoniecznie dla samotnych... Pani Teresa ma rodzinę a i tak przeznacza swój czas na działalność wolontarystyczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.