Facebook Google+ Twitter

Łódź na fali remontów dróg - korki w mieście gwarantowane!

Mieszkańcy Łodzi, turyści oraz kierowcy przejeżdżający przez miasto będą musieli uzbroić się w anielską cierpliwość. W lipcu rusza fala wakacyjnych remontów dróg, która może potrwać nawet do wiosny przyszłego roku.

Zamknięto kilka najważniejszych arterii komunikacyjnych, zmieniono trasy tramwajów i autobusów, są objazdy, będą korki. W lipcu rusza fala wakacyjnych remontów dróg, która może potrwać nawet do wiosny przyszłego roku. Anielska cierpliwość będzie jak najbardziej wskazana...

Ulica Kilińskiego oraz skrzyżowanie ulic Kilińskiego i Pomorskiej zostało kompleksowo przebudowane. / Fot. Daniel Siwak

Układ drogowy Pomorska - Kilińskiego


Od niedzieli na ulicy Kilińskiego (od ulicy Narutowicza do ulicy Północnej) został przywrócony normalny ruch Ulica Pomorska od Placu Wolności do Kilińskiego będzie remontowana do 31sierpnia. / Fot. Daniel Siwaktramwajowy. Po trwającym trzy miesiące remoncie, zostało całkowicie wymienione torowisko, chodniki oraz nawierzchnia. Nowe przystanki tramwajowe pojawiły się przy ulicy Włókienniczej oraz Rewolucji 1905 r. Na swoje trasy powróciły tramwaje linii 1, 4 i 5. Ruch kołowy zostanie przywrócony w połowie lipca.

Ulica Pomorska od pl. Wolności do Kilińskiego będzie remontowana do końca sierpnia. Tutaj zostanie wymieniony wodociąg oraz, tak jak w przypadku ulicy Kilińskiego, torowisko, chodniki oraz nawierzchnia. W związku z przebudową tramwaje linii 7, 15, 43, 43 Bis kursują objazdem przez ulicę Zachodnia, Ogrodową i Północną.

Ulica Piotrkowska przy Żwirki - podczas budowy Tramwaju Regionalnego ulica będzie całkowicie zamknięta aż do Milionowej. Dzięki remontowi w tym miejscu tramwaj będzie miał wydzielone torowisko. / Fot. Daniel Siwak

Łódzki Tramwaj Regionalny - objazdy, zmiany i korki do marca 2008

Ulica Zachodnia, którą codziennie podróżują setki kierowców z północy na południe miasta, na potrzeby budowy Łódzkiego Tramwaju Regionalnego zostanie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku / Fot. Daniel Siwak
Budowa Łódzkiego Tramwaju Regionalnego, to największa tegoroczna inwestycja w mieście. Wyremontowanych zostanie 16 kilometrów linii tramwajowej wraz z siecią trakcyjną, 30 przystanków zostanie przebudowanych a na 60 skrzyżowaniach zostaną zmodernizowane sygnalizatory, które podłączone będą bezpośrednio do systemu sterowania ruchem. Niektóre ulice w centrum miasta będą zwężone do jednego pasa ruchu. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec marca 2008 r.

Na ulicy Narutowicza pojawią się po remoncie wspólne przystanki dla tramwajów i autobusów - nowość na łódzkich drogach. Podobne rozwiązanie jest stosowane w Krakowie i Wrocławiu od kilku lat. / Fot. Daniel Siwak

Ulica Narutowicza - początek budowy Bulwaru Narutowicza


W sierpniu miejscy urzędnicy przewidzieli rozpoczęcie prac na ulicy Narutowicza od ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej do Wierzbowej wraz z Placem Dąbrowskiego. Jest to początek budowy Bulwaru Narutowicza, który ciągnąć ma się wzdłuż ulicy Narutowicza i Zielonej aż do Placu Hallera. Na remontowanym odcinku zostanie wymieniony wodociąg, szyny tramwajowe, chodniki i nawierzchnia. Nowością będą wspólne przystanki autobusowe i tramwajowe. Podobne rozwiązanie od wielu lat funkcjonuje w Krakowie czy Wrocławiu. Zmienionymi trasami pojadą linie: 0, 7, 9, 12, 13, 51, 51A, 53, 56, 57, 58, 58A, 60, 60A, 60B, 67, 70, 70A, 88, 88A i 96.

Kierowcy długo oczekiwali remontu zakorkowanej ulicy Zachodniej. Po ugodzie miasta z firmą Apsys prace modernizacyjne wkrótce się rozpoczną. / Fot. Daniel Siwak

Ulica Zachodnia


Przewodnik po największych łódzkich remontach kończy wrześniowa przebudowa ulicy Zachodniej (od ulicy Lutomierskiej do Ogrodowej). Remont ten był długo odwlekany ponieważ Urząd Miasta Łodzi oraz inwestor łódzkiej Manufaktury, firma Apsys, nie mogli dojść do porozumienia. Utrudnienia mogą napotkać pasażerowie linii: 2, 3, 11, 11A, 59, 78, 78A, 95, 96, 99, 99A.

W tym roku drogowcy pojawią się też na ulicy Dolnej (od ulicy Zgierskiej do Łagiewnickiej), Śląskiej (budowa dojazdów do fabryki Dell), Wareckiej (od ulicy Aleksandrowskiej do Traktorowej).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+ Jeśli chodzi o Łódzki Tramwaj Regionalny, to dopiero będzie rewolucja na drogach Łodzi. Czekam na twój artykuł. Interesuje mnie, czy będzie warto znosić niedogodności w ruchu kołowym miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za info!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedługo będzie jeszcze cos o Łódzkim Tramwaju Regionalnym :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo dobre kompedium wiedzy, których rejonów miasta unikać... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.