Facebook Google+ Twitter

Łodź na fotografiach w Warszawie. Co młodzi widzą w Łodzi

6 kwietnia 2010, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej 7 odbędzie się wernisaż poplenerowej wystawy zdjęć studentów Laboratorium Reportażu, studiów podyplomowych Instytutu Dziennikarstwa UW.

Plakat wystawy / Fot. studenci LRTytuł wystawy "Ludzie - miejsca - klimaty" mówi sam za siebie. Grupa warszawskich studentów pod opieką Waldemara Zdrojewskiego, w trakcie kilkudniowego pleneru przejęła wizualną kontrolę nad Łodzią, próbując uchwycić jej rzeczywistość. Fotografie pokazują mieszkańców Łodzi w ich naturalnym otoczeniu, z ich codziennymi troskami i radościami. Ulice i ślepe zaułki, kamienice i parki, starzy i młodzi; emocje… 60 różnych prac zebranych w jednym miejscu pozwala widzowi poczuć atmosferę i klimat tego niezwykle ciekawego fotograficznie miasta.

- Cieszę się, że podjęliśmy się tego projektu - mówi Zdrojewski. Łódź jest fotograficzną kopalnią i myślę, że będziemy dalej penetrować tę przestrzeń. Prace są zróżnicowane, ale widać w nich autentyczne zaangażowanie studentów. A ciekawość i pasja - to podstawa, by robić dobre zdjęcia.

Czy fotografia dokumentalna to jeszcze dziennikarstwo czy już sztuka? I co młodzi widzą w Łodzi? Ocenią to goście wystawy. Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie są: Jacek Bodzak, Krzysztof Kolski, Anna Korcz, Joanna Sabak, Agata Sibilska, Maya Teryaki, Katarzyna Zaborek oraz Waldemar Zdrojewski. Wystawa potrwa do 21 kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.