Facebook Google+ Twitter

Łódź. Na lotnisku im. Reymonta znaleziono bombę z czasów II wojny światowej

Na terenie łódzkiego lotniska im. Władysława Reymonta znaleziono bombę. Lotnisko zostało zamknięte tuż po godz. 12, zarządzono ewakuację pasażerów i pracowników .

Budowa nowego terminalu w porcie lotniczym im. Władysława Reymonta w Łodzi / Fot. P.GłowackiRobotnicy pracujący przy budowie nowego terminala na lotnisku im. Władysława Reymonta znaleźli bombę z czasów II wojny światowej.


Jak się dowiedzieliśmy, ewakuowano 40 pasażerów z terminala 2 i 100 pracowników z terminala 1. Na miejsce przybyli pirotechnicy. Zablokowane zostały drogi dojazdowe do lotniska.

- Była to bomba lotnicza z II wojny światowej o średnicy 30 cm i długości 70 cm, używana do bombardowania pasów startowych. Ładunek został znaleziony w południowo-wschodniej części budowanego terminala - mówi rzecznik prasowy portu lotniczego im. Wł. Reymonta Katarzyna Dobrowolska.

O godz. 14.10 na lotnisku pojawili się saperzy z Jednostki Wojskowej z Tomaszowa Mazowieckiego i zabrali niewypał. Obecnie ruch pasażerski na łódzkim lotnisku, odbywa się normalnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.