Facebook Google+ Twitter

Łódź: Nadchodzi Festiwal Dialogu Czterech Kultur 2009

Parkour w postindustrialnej przestrzeni, czy piknik pod gołym niebem połączony z grillem, pokazami filmowymi i wspólnym śniadaniem o poranku. To tylko kilka propozycji jakie będziemy mogli zobaczyć podczas tegorocznej edycji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.

 / Fot. Biuro prasowe Festiwalu Dialogu Czterech Kultur"Gdzie ty mieszkasz?" to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. Podczas środowej konferencji prasowej poznaliśmy szczegóły kilku najważniejszych wydarzeń festiwalowych w tym roku.

W sali konferencyjnej Grand Hotelu prócz dziennikarzy pojawił się: nowa rzeczniczka "FD4K" Monika Wąsik, prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, prezes Fundacji Dialogu Czterech Kultur Barbara Knychalska, dyrektor Miasta Dialogu Katarzyna Knychalska oraz dyrektorzy artystyczni Agata Siwiak i Grzegorz Niziołek.

Jak czytamy w materiałach informacyjnych, program festiwalu rozpisany został na trzy strefy - strefę wojenną, ziemie obiecane i wolną strefę, które oświetlają różne aspekty fenomenu terytorium: dotyczą kolejno historii i pamięci, marzeń o lepszym świecie czy wreszcie przestrzeni rewolucji i wyzwolenia. Temat terytorium pozwala zastanowić się, w jaki sposób historia i pamięć wpływają na indywidualność miasta.

Konferencja prasowa organizatorów Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. Od lewej: Agata Siwiak, Grzegorz Niziołek, Barbara Knychalska, Jerzy Kropiwnicki oraz rzeczniczka "FD4K" Monika Wąsik. / Fot. Daniel Siwak- W ubiegłym roku Festiwal Dialogu Czterech Kultur zmienił swoją formułę. Jak państwo zauważyli po raz pierwszy festiwalowi towarzyszył motyw przewodni. W trakcie prezentowaliśmy koncerty, wystawy. Łącznie około 56 wydarzeń - podsumowała Barbara Knychalska. Poprzednia edycja cieszyła się nie tylko zainteresowaniem dziennikarzy (ukazało się ponad 300 informacji w mediach lokalnych i ogólnopolskich), ale także widzów (25 tys. odwiedzających).

- Festiwal, który dziś jest prezentowany w swojej tegorocznej edycji stał się taką wyraźną wizytówką naszego miasta. Dziś trudno sobie wyobrazić Łódź bez tego wydarzenia - podkreślał podczas konferencji prezydent Jerzy Kropiwnicki. - Sądzę, że gdyby zapytać kogokolwiek z mieszkańców od kiedy funkcjonuje on w Łodzi jest, ludzie odpowiadaliby, że co najmniej od kilkudziesięciu lat - dodał włodarz miasta. A należy wspomnieć, że Festiwal Dialogu Czterech Kultur powstał w 2002 roku z inicjatywy nieżyjącego już Witolda Knychalskiego, prezesa Towarzystwa na Rzecz Dialogu Kultur "Łódź - Ziemia Przyszłości".

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.