Facebook Google+ Twitter

Łódź: Nagroda dla prezydenckiego rzecznika za stres

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-06 09:52

Rzecznik prezydenta Łodzi Kajus Augustyniak otrzymał wczoraj rekompensatę za przykrości, jakich doznał od swojego szefa Jerzego Kropiwnickiego.

Rekompensata wynosi 6 tys. zł brutto i ma wynagrodzić Kajusowi Augustyniakowi stres, jakiego doznał po otrzymaniu "Złotego knebla" " przyznawanego przez łódzkich dziennikarzy dla najgorszego rzecznika roku. Kropiwnicki wcześniej nie ukrywał, że chciał po tym zwolnić Augustyniaka.

Wczoraj prezydent zmienił zdanie. Podczas konferencji prasowej ogłosił: - Otrzymałem list podpisany przez kilkunastu dziennikarzy stale obsługujących urząd. Zawierał całkowicie odmienną opinię o pracy mojego rzecznika. Dowiedziałem się też, że negatywną opinię na temat Kajusa Augustyniaka wyraziły osoby, które nie miały z nim kontaktów. Widocznie jest mało sympatyczny z wyglądu - powiedział Jerzy Kropiwnicki.

Kajus Augustyniak nie komentował decyzji prezydenta.

Jacek Walczak, prezes łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, które organizuje konkurs dla najlepszych i najgorszych rzeczników prasowych roku, nie ukrywa zaskoczenie podważaniem wyników plebiscytu. - Jestem zdumiony formą i miejscem przekazania informacji o rekompensacie. Zarząd Stowarzyszenia na pewno odniesie się do tej sprawy - stwierdził. (mm)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.