Facebook Google+ Twitter

Łódź: Nauczyciele zarobią więcej

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-03-16 07:53

Od 1 września łódzcy nauczyciele będą dostawać 80 zł miesięcznie za wychowawstwo klasy (teraz mają 50 zł). Wzrosną też stawki dodatków funkcyjnych dla dyrektorów, wicedyrektorów i kierowników - o około 20 proc. w szkołach i o 40 proc. w przedszkolach. Za przyjęciem uchwały podnoszącej te kwoty głosowali jednogłośnie wszyscy łódzcy radni.

fot. AKPA- Zdajemy sobie sprawę, że 80 zł brutto za wychowawstwo to może nie jest wystarczająca kwota, ale to prawie o 100 proc. więcej niż to, co nauczyciele dostawali na początku tego roku, kiedy dodatek ten wynosił 40 zł - mówi Jacek Człapiński, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi.

Na waloryzację w tym roku miasto wyda prawie 2 mln zł. W ten sposób wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie w Łodzi o 5,31 proc. W praktyce oznacza to, że np. nauczyciel dyplomowany, mający wychowawstwo klasy zarobi o 230 zł brutto więcej niż dotychczas. Najwięcej zyskają dyrektorzy szkół mających powyżej 24 oddziałów - dodatek funkcyjny będzie wynosił od 1 do 1,5 tys. zł.

(msm) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.