Facebook Google+ Twitter

Łódź. Nie będzie Festiwalu Dialogu Czterech Kultur

Wiadomość o odwołaniu tegorocznej edycji festiwalu, została przesłana we wtorek wieczorem do łódzkich mediów. Potwierdziła się w środę przed południem.

Spotkaniu z dziennikarzami towarzyszyło zdzieranie z szyb identyfikacji imprezy z charakterystycznym ludkiem-dziobakiem. / Fot. Daniel Siwak W ciągu 15 minut znikł napis Festiwal Dialogu Czterech Kultur. / Fot. Daniel SiwakW środę na placu Wolności 2, tuż przed siedzibą biura Festiwalu Dialogu Czterech Kultur oraz likwidowanej instytucji Miasto Dialogu (wiceprezydent Wiesława Zewald w ubiegły piątek rozwiązała tą instytucje), zostało zorganizowane spotkanie z dziennikarzami.

W tle zdzierano z szyb identyfikacje imprezy z charakterystycznym ludkiem-dziobakiem oraz frontowe napisy znajdujące się kilka metrów nad wejściem.

- Fundacja Festiwal Dialogu Czterech Kultur informuje, że dziewiąta edycja FD4K nie odbędzie się w Łodzi w 2010 roku. Nie wyraża jednocześnie zgody na posługiwanie się marką festiwalu, jego ideą, jak również nazwiskami twórców i pomysłodawców w jakichkolwiek działaniach urzędników miasta Łodzi lub osób z nimi współpracujących - oświadczyła łamiącym się głosem Barbara Knychalska prezes zarządu Fundacji.

Dalej Knychalska mówiła, że nie może dłużej tolerować sprzecznych i niespójnych zachowań magistratu. Nie widzi już możliwości porozumienia. Uważa, że dalsze utrzymywanie tej fikcji jest szkodliwe zarówno dla marki Festiwalu jak i Fundacji.

Przed południem swoje oświadczenie za pomocą rzeczniczki festiwalu Moniki Wąsik, przesłał zespól programowy zlikwidowanego Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, pod którym podpisali się Agata Siwiak i Grzegorz Niziołek - dyrektorzy artystyczni FD4K oraz Marta Michalak - szef biura programowego likwidowanego Miasta Dialogu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.05.2010 08:02

Pomysłodawca i pierwszy realizator wizji Festiwalu - Witold Knychalski
http://www.dailymotion.pl/video/xc6wl0_wspomnienia-witolda-knychalskiego_shortfilms

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.