Facebook Google+ Twitter

Łódź. Nie mógł zabić Kaczyńskiego, więc zabił przypadkową osobę

Do ataku na łódzką siedzibę Prawa i Sprawiedliwości doszło dziś po godzinie 11. Starszy mieszkaniec Częstochowy, wszedł do siedziby partii w centrum miasta i tam zastrzelił jednego z pracowników, a drugiego ranił nożem w okolicy szyi. Desperata obezwładnił patrol straży miejskiej.

Do ataku na łódzką siedzibę Prawa i Sprawiedliwości doszło dziś po godzinie 11. / Fot. Daniel SiwakJak relacjonują świadkowie tego tragicznego zdarzenia, mężczyzna wchodząc do siedziby Prawa i Sprawiedliwości miał krzyczeć: "Nienawidzę Jarosława Kaczyńskiego, a że nie mogę go zabić, to zabiję tego człowieka!". Tym człowiekiem okazał się 62-letni Marek Rosiak, w którego kierunku napastnik oddał kilka strzałów z broni. Miała być to broń gazowa przerobiona na palną.

Kiedy skończyły mu się naboje zaatakował nożem 39-letniego Pawła Kowalskiego, asystent posła Jarosława Jagiełły. Mężczyzna ma kilkucentymetrową ranę ciętą szyi oraz pokaleczone ręce co może wskazywać, że bronił się przed napastnikiem. W tej chwili przebywa w szpitalu im. WAM a jego stan jest stabilny i nie zagraża mu niebezpieczeństwo.

O całym zdarzeniu poinformował portier wybiegając z siedziby partii. Napotkał przechodzący  / Fot. Daniel SiwakPasażem Schillera podczas rutynowych czynności patrol straży miejskiej, który natychmiast podjął interwencję. Jeden ze strażników tamował krwotok.

- Strażnicy wbiegli do środka i ujawnili rannego mężczyznę leżącego na podłodze i dwóch mężczyzn szarpiących się - relacjonuje zdarzenie Leszek Wojtas z wydziału dowodzenia łódzkiej straży miejskiej. - Napastnik został błyskawicznie obezwładniony i od razu przystąpiono do akcji resuscytacyjnej rannych - dodał.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Podinspektor Magdalena Zielińska poinformowała, że zatrzymany mężczyzna to 62-letni Ryszard C., mieszkaniec Częstochowy. Nie figuruje w żadnej policyjnej bazie, a w chwili zatrzymania był trzeźwy. Do Łodzi przyjechał cztery dni temu, gdzie zamieszkał w jednym z hoteli. Na razie nie ustalono jaki był jego cel pobytu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Krzysztof Dąbski
  • Krzysztof Dąbski
  • 19.10.2010 23:33

To jest chore. Jak widze i słysze co Kaczynski wygaduje wcale sie nie dziwie.. Ludzie są juz tym "syfem" zmęczeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2010 23:16

Po pierwsze, za co żałoba narodowa, i dlaczego jakiś samorządowiec tuż przed wyborami samorządowymi narzucać ma całej Polsce "wolę narodu"?

Po drugie, jaka pomoc rodzinom? ZA CO?

Przypominam, że codziennie w Polsce giną ludzie. Codziennie jakieś dziecko traci ojca, codziennie żona traci męża. I niestety, państwo NIE DZIAŁA codziennie tak samo jak dzisiaj, czyli nie daje tym rodzinom psychologa na swój koszt, nie udziela im pomocy innej niż ta standardowa udzielana w takich przypadkach (zasiłek, renta rodzinna). To jest niewiarygodnie smutne, że wystarczy politycznie naświetlić sprawę aby obudził się prezydent, który skierował specjalny list z kondolencjami do rodziny oraz premier, posłowie, którzy przed kamerami telewizyjnymi robili to samo - składali kondolencje i deklarowali pomoc rodzinom.
Przykre, że nie wszyscy wyborcy są traktowani w taki sam sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł godny Pulitzera. Tak trzymać panowie DO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żałoba narodowa??? Bądźmy NORMALNYM narodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przesłuchanie rzuci światło na tę smutną sprawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pochowają go na Wawelu, Yaro załatwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.