Facebook Google+ Twitter

Łódź niedokładnie remontowana

Fotografując montowanie posągu konia na najstarszej lecznicy weterynaryjnej w Polsce, słyszałem straszliwy łomot podczas przejeżdżania samochodów i tramwajów. Źródłem tych dźwięków jest wyremontowana niedawno nawierzchnia ulicy Kopernika.

1 z 22 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Gigantyczne pieniądze poświęca się na remont ulic w Łodzi. Oceńcie państwo efekty. Remont ulicy Kopernika zakończono kilka miesięcy temu. Fot Marek Chorążewicz
Gigantyczne pieniądze poświęca się na remont ulic w Łodzi. Oceńcie państwo efekty. Remont ulicy Kopernika zakończono kilka miesięcy temu.
Fot Marek Chorążewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Ależ nie! Remonty ulic są gruntowne, z wymianą sieci wodociągowej i ciepłowniczej włącznie. Ta galeria pokazuje tylko to, co zostało zrobione byle jak, bo... no właśnie dlaczego? Tego nie wiem. Nie dociekałem, dlaczego. Pokazałem tylko stan faktyczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z galerii można wywnioskować, że w Łodzi remontują głównie tory tramwajowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodać Prusy i wschodnią linię ich oddziaływania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głęboka i mądra analiza przyczyn tej bylejakości, Grzegorzu. Podejrzewam, że wielu młodych ludzi tego nie bardzo będzie chciało przyjąć do wiadomości... No bo jakże to? Co ma niby mieć wspólnego car Mikołaj czy cesarz Franciszek z naszą dzisiejszą bylejakością... A jednak... Kiedyś profesor Aleksander Krawczuk powiedział, że solidność taka zakorzeniona w umysłach i we krwi kończy się na granicy oddziaływania starożytnego Rzymu. Może coś w tym jest?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak było, jest i będzie: zatrudnienie, zwłaszcza na etacie, od wielu lat otrzymuje nie fachowiec i czowiek obowiązkowy, ale ktoś z rodziny właściciela firmy, protegowany urzędasa przyznającego zamówienie w ustawiony przetargu itp. W pracy utrzymują się zaś na dłużej tylko osoby mające odpowiednie "plecy", będące zarazem uzdolnione do intryg, lawiranci i potakiwacze kryjący nadużycia tak szefów jak podwładnych.

Zawdzięczamy to zaborcy royjskiemu i austriackiemu, sanacji, tzw. Polsce powiatowej Gomułki, stosunkom wytworzonym w czasie wielkiego skoku Gierka, metodom działalność SB... Ogólnie rzecz biorąc wytworzeniu się układu władzy biurokracji, tępiącej fachowców i ludzi niezależnie myślących, by na ich tle nie okazała się oczom wszystkich jej własna nicość.

Jest to czarna dziura polskiej gospodarki i beczka bez dna na państwowe i prywatne pieniądze. Można ją zwalczać w tylko jeden sposób; likwidując państwo w gospodarce i prowadząc ostre czystki w tych działach, gdzie nadzór państwowy trzeba będzie nadal utrzymywać. Sama tylko modlitwa, bicie w dzwony i bębny, dęcie w trąby będzie kręceniem się w kółko ku uciesze obecnego układu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To przykład niegospodarności. I jak tu planować igrzyska w Polsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gospodarka pociotaków innych wyników dać nie może.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się, że tego drugiego, bo rzeczywiście można mieć skojarzenia z dziurą... może niekoniecznie z czarną...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczególnie zdjęcia 6 i 7 skłaniają do zastanowienia. Czy jest to dylatacja spełniająca normy Stephena Kinga czy Stephena Hawkinga?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ulicę Kopernika udostępniono częściowo dla ruchu 7 miesięcy temu.

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.