Facebook Google+ Twitter

Łódź: Nielegalna reklama narodowego ubezpieczyciela w centrum

Treść reklamowa nawołująca do skorzystania z konkretnej usługi znajduje się, od kilkunastu dni, na jednym z chodników w centrum Łodzi. Jak się okazuje PZU wymalowało ją nielegalnie, bez zgody miejskich urzędników.

Nielegalna reklama PZU znajduje się na tym chodniku od co najmniej dwóch tygodni. / Fot. Daniel SiwakChodnik na alei Piłsudskiego na odcinku od Centralu 2 do ulicy Sienkiewicza został wyremontowany kilka miesięcy temu. Położono nowe płyty chodnikowe, oraz czerwoną kostkę na ścieżce rowerowej. Stoją tam gabloty Urzędu Miasta, gdzie prezentowane są różne wydarzenia z życia miasta. Od niedawna także ozdobą jest... kilkanaście reklam namalowanych na chodniku.

Chodzi o napisy namalowane białą farbą: "Dziurawa opona? Wezwij PZU Pomoc. 801-102-102". Nie ma wątpliwości, że jest to ewidentna reklama konkretnej usługi. Prócz niszczenia samego chodnika kontrowersje może też budzić fakt, iż część z nich wymalowano przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

ZDiT: Reklama bez zgody urzędu. Będzie kara


Wszystkie działania wymagające zajęcia w jakiś sposób pasa drogowego wymagają zgody urzędników. W tym przypadku Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Trzeba zgłosić to na piśmie i umotywować dlaczego prosi się o zgodę na takie działanie. Postanowiłem zapytać więc czy PZU uzyskało zgodę na wymalowanie swoich reklam na chodniku.

- Reklama jest zamieszczona nielegalnie. Firma otrzymała już powiadomienie, że naliczana zostaje kara ustawowa - poinformował mnie Arnold Lorenc, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Jaka kara grozi podmiotom, które np. reklamują się bezprawnie w przestrzeni publicznej? Jest to oczywiście kara administracyjna wyliczana na podstawie powierzchni danej reklamy mnożonej przez liczbę dni zajmowania pasa drogowego oraz mnożonej przez stawkę zajmowania metra kwadratowego pasa drogowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jaką technikę wybiorą;>? Na lizanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Działali na nielegalu jak ksiądz od dyskoteki ewangelizacyjnej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.