Facebook Google+ Twitter

Łódź. Niepotrzebny nam ministerialny tytuł, aby być miastem kultury

Przekonywali o tym na czwartkowej konferencji prasowej w dawnym "Prexerze" m.in.: dyrektor Łódź Art Center Krzysztof Candrowicz oraz pełniący funkcję Prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński. Łódź odpadła, ale to nie znaczy, że nie jest miastem kultury.

Od lewej: Tomasz Rodowicz (Teatr Chorea), Mariusz Jachimek (ŁESK 2016), dyrektor Łódź Art Center Krzysztof Candrowicz, wiceprezydent Łodzi Wiesława Zewald oraz pełniący funkcję Prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński. / Fot. Daniel SiwakKilkadziesiąt osób: lokalni dziennikarze, łodzianie, miłośnicy Łodzi, ludzie kultury i sympatycy starań ŁESK 2016. Wszyscy pojawili się na czwartkowej konferencji prasowej, poświęconej decyzji, co do wyboru miast na skróconą listę kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Chwile po jej rozpoczęciu, w sali gdzie odbywało się spotkanie usłyszeć można było optymistyczny śpiew: "Nic się nie stało, łodzianie nic się nie stało" oraz "Jedziemy dalej, łodzianie jedziemy dalej". Dyrektor Łódź Art Center Krzysztof Candrowicz podziękował wszystkim współpracownikom oraz władzom miasta i zaapelował, aby w tym dniu nie mówić o polityce, ponieważ jest to projekt stworzony przez ludzi.

Choć w jego opinii ta decyzja jest bardzo niesprawiedliwa powiedział, że rewolucja wyobraźni jakiej chciałby dokonać, dokona się. "(R)ewolucja wyobraźni" to hasło towarzyszące wnioskowi Konferencja prasowa poświęcona decyzji, co do wyboru miast na skróconą listę kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. / Fot. Daniel SiwakŁodzi o tytuł ESK 2016. Swoją pomoc w dalszym działaniu na polu szeroko pojętej kultury, oraz w stworzeniu wraz z mieszkańcami, nowego projektu deklarują komisaryczne władze Łodzi. Nie ma mowy o wycofaniu się wraz z odpadnięciem z krótkiej listy.

- Byliśmy mocni. To co się działo koło tego (starań Łodzi o tytuł ESK 2016 - przyp. autora), to jak bardzo łodzianie się zaangażowali. Jest to coś naprawdę niesamowitego - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl pełniący funkcję Prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński. - Tego nie wolno zmarnować i tego na pewno nie zmarnujemy. To co musi zrobić miasto, to mieć dobrych ludzi wokół siebie - dodał z optymizmem.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.