Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31135 miejsce

Łódź: nieświeża kampania wyborcza

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-10-05 18:14

Stare plakaty, stare zdjęcia, stare hasła. Obserwując obecną kampanię do parlamentu można odnieść wrażenie, że się ma deja vu. Nawet nazwiska te same, co w poprzednich wyborach parlamentarnych i samorządowych.

Maciej Rakowski, kandydat Lewicy i Demokratów do Senatu nie ukrywa, że wiszące dziś na tablicach plakaty z jego wizerunkiem zostały mu z kampanii senatorskiej sprzed dwóch lat. - Znalazłem w szafie te, których nie zdążyłem rozwiesić, więc postanowiłem je wykorzystać - mówi Rakowski. Kandydat na senatora musiał jedynie zmienić nazwę komitetu wyborczego, z którego listy startuje: poprzednio był to SDPL, teraz jest LiD. Wystarczyło dokleić niewielką karteczkę. Rakowski stawia na to samo hasło, co przed dwoma laty: "Rozum i doświadczenie. Żadnych pustych obietnic". Podobnie jak Rakowski, zdjęcie sprzed dwóch lat wykorzystał na swoim plakacie Jarosław Jagiełło, poseł Prawa i Sprawiedliwości - jest na nim nieco szczuplejszy niż teraz.

Hasła stare i nowe

Krzysztof Kwiatkowski odkurzył zeszłoroczny slogan. / Fot. Paweł Łacheta/Express IlustrowanyKrzysztof Kwiatkowski - kandydat na senatora z ramienia PO startuje z hasłem: "Nic co łódzkie, nie jest mi obce". Ten sam slogan wykorzystał już rok temu, kiedy bezskutecznie ubiegał się o stanowisko prezydenta Łodzi. Hasło sprzed dwóch lat: "Poseł z charakterem" ma też na swoim plakacie Jarosław Jagiełło. - Zastanawiałem się nawet, czy mogę użyć go ponownie i stwierdziłem, że swoją działalnością zasługuję na to, by móc określić się tym mianem - mówi Jarosław Jagiełło.

Do swoich plakatów sprzed roku (jako kandydata na radnego) nawiązuje też Sławomir Worach (obecnie kandydat na posła z PiS). Wówczas reklamował się jako "dobry radny", teraz na plakatach widnieje napis "dobry poseł". Na swoich ulotkach tych obecnych, podobnie jak na tych sprzed roku, wykorzystuje te same fotografie: ze Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Kaczyńskim. I nawet lat ma tyle samo - 27. Nic dziwnego - 28. urodziny będzie miał już po wyborach, 2 listopada. Stare plakaty może też z powodzeniem wykorzystać kandydatka na posła z listy LiD Alicja Murynowicz . Dwa lata temu w swoich ulotkach pisała: "Szukaj mnie na końcu listy SLD". Teraz też startuje z ostatniego, 20. miejsca na liście.

Nocna kampania

Choć miasto przygotowało na wybory 414 tablic i słupów, na których komitety wyborcze wieszają plakaty, jest ich zdecydowanie za mało. Co noc plakaciarze wynajęci przez konkurencyjne sztaby naklejają kolejną warstwę plakatów. Na jednej z tablic przy ul. Wólczańskiej w poniedziałek wisiał Rakowski, we wtorek Jagiełło, w środę Piątkowski, wczoraj Zdanowska. Większość stawia na kolor. Niektórzy na czerń i biel. - Konsultowałem to z fachowcami. Czarno-białe zdjęcie wśród zlewających się kolorowych twarz bardziej się wyróżnia i jest szybciej zapamiętywane - mówi Sławomir Worach, który zdecydował się na taką właśnie wersję plakatu.

Poseł Sylwester Pawłowski (LiD), podobnie jak posłanka Skrzydlewska, zdecydował się na reklamę na samochodach. Twarz Pawłowskiego można zobaczyć przyklejoną na terenowym aucie, twarz posła Jagiełły przyozdabia wagony tramwajowe. Witold Rosset , kandydat na posła z list LiD zamówił 10 "Rossetów" - plastikowych szablonów ze zdjęciem swojej postaci naturalnej wielkości. Po Łodzi ma też jeździć autobus oklejony plakatami Macieja Grubskiego - kandydata PO na senatora oraz kandydata PiS na posła - Krzysztofa Piątkowskiego. - Zamówiłem około 2 tys. plakatów, będę je wieszał na tablicach wyborczych, kilka plansz zostanie umieszczonych przy torach tramwajowych, będą ulotki - wylicza Maciej Grubski.
LR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I ciag dalszy- uczmy sie od mlodych jak :
OSZCZEDZAC (1)
JAK w kampanii wyborczej ZATRUDNIC BABCIE ( " NIE MOCHEROWE ") (2 ) .

Ponadto warto zapoznac sie z plakatami rozwieszonymi w poradni na Leczniczej dt. strajku w " sluzbie zdrowia "- moze jeszcze wisza.
Czy nadal obowiazuja dyrektywy NKWD o wynagrodzeniu pracownikow sluzby zdrowia.
Warte do przeczytania i dla kandydatow do Parlamentu RP i dla wyborcow. J. Graczyk MD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, ze Panowie - w ramach oszczednosci- porozwieszali stare plakaty.
Teraz sa o wiele dojrzalsi i maja lepisze garnitury- vide Pan Rakowski na spotkaniu w POLITECHNICE LODZKIEJ.
W Lodzi wygra " lewica " niezaleznie jednak od tego czy plakaty nowe czy stare.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.