Facebook Google+ Twitter

Łódź. Niewielu mieszkańców oglądało transmisję na Piotrkowskiej

Zaledwie kilkudziesięciu łodzian pojawiło się, aby oglądać transmisję państwowych uroczystości żałobnych ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, które odbywały się na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Zaledwie kilkudziesięciu łodzian pojawiło się, aby oglądać transmisję państwowych uroczystości żałobnych. / Fot. Daniel SiwakWłodarze Łodzi przygotowali dwa ekrany. Pierwszy - zapasowy, przy którym znalazło się 20 miejsc, stanął w Pasażu Schillera, natomiast drugi ustawiono w Pasażu Harcerze pilnujący porządku podczas sobotniej transmisji przy Pasażu Rubinsteina. / Fot. Daniel Siwak Rubinsteina, gdzie udostępniono 500 miejsc. Mieszkańcy transmisję, dzięki TVP, oglądali na ekranach diodowych o wymiarach 6 na 4 metry.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichTransmisja rozpoczęła się w sobotę, o godzinie 12, dwiema minutami ciszy. W mieście zawyły syreny, klaksony, sygnały dźwiękowe radiowozów. Tramwaje i autobusy stanęły na chwilę na ulicach a wraz z nimi młodzi, starsi, rodzice z dziećmi i niestety tylko niektórzy kierowcy prywatnych aut.

Ku zdziwieniu chyba wszystkich obecnych, prócz kilkunastu łodzian, najliczniejszą grupą Łodzianie oglądający uroczystości przed ekranem umieszczonym w Pasażu Schillera. Tutaj oglądało transmisje około 50 osób. / Fot. Daniel Siwak oglądającą uroczystości z Warszawy byli pilnujący porządku harcerze. Niektórzy z przechodniów zatrzymywali się na chwilę, po czym szli dalej.

"Nie ukrywam, że jestem zaskoczony tak małą frekwencją" - powiedział "Polsce Dziennikowi Łódzkiemu" marszałek województwa Włodzimierz Fisiak. "Część potencjalnych widzów zapewne pojechała do stolicy, zaś pozostali zostali w domach przed telewizorami" - dodał.

W niedzielę, w tych samych miejscach, będzie można obejrzeć transmisję z uroczystości pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie na Wawelu. Miejsca zajmować będzie można już od godziny 13. Jutro pogoda w Łodzi zapowiada się obiecująco, przez większość dnia będzie słonecznie. Temperatura wynosić będzie od 3 do 18 stopni Celsjusza.

Księga Kondolencyjna wystawiona jest jeszcze w niedzielę w Małej Sali Obrad Rady Miejskiej od 8 do 21. / Fot. Daniel SiwakPrzypominamy, że Księga Kondolencyjna wystawiona jest jeszcze jutro w Małej Sali Obrad Rady Miejskiej, w godzinach od 8 do 21. Ponieważ wejście przez dziedziniec główny jest zamknięte trzeba kierować się bocznym wejściem w bramie urzędu. Potem należy wejść na pierwsze piętro, skręcić w lewo i korytarzem prosto.

Od momentu wystawienia ksiąg, wpisów dokonało już kilkuset mieszkańców Łodzi i województwa. Tylko dziś swoich wpisów dokonało kilkunastu łodzian a do dyspozycji są w sumie cztery księgi. - Sporo osób przyszło już od rana - powiedziała jedna ze strażniczek miejskich pilnujących w sobotę gmachu urzędu.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.