Facebook Google+ Twitter

Łódź: Niezabezpieczone wykopy na Limanowskiego

W rejonie ulicy Pułaskiego jest kilka niezabezpieczonych dołów. Od kilkunastu dni prowadzone są tam roboty wodociągowe na zlecenie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Wykop, w którym prowadzone są prace wodociągowe jest od dłuższego czasu w ogóle niezabezpieczony. / Fot. Daniel SiwakNa początku lipca ulica Limanowskiego na odcinku od Grudziądzkiej do Włókniarzy została zamknięta dla ruchu tramwajowego. Linie 2, 5, 8 i 13 zmieniły swoje trasy. Najpierw wkroczyły tam ekipy realizujące prace wodociągowe na zlecenie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

ŁSI w ramach projektu "Wodociągi i oczyszczalnia ścieków w Łodzi II" realizuje inwestycje modernizacyjne istniejącej sieci wodociągowo - kanalizacyjnej w mieście. Po zakończeniu tych robót pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będą wymieniać torowisko tramwajowe. Jednym z miejsc gdzie prowadzone są intensywne prace wodociągowe jest rejon ulicy Pułaskiego. Pracownicy wykopali tam kilka dołów, aby dokonać wymiany rur. Nie wszystkie z wykopów są jednak prawidłowo zabezpieczone.

Niefrasobliwość czy niedopatrzenie?


O groźny wypadek w pobliżu niezabezpieczonych wykopów nie trudno. Na tym przystanku czekają m.in. matki z małymi dziećmi oraz starsi mieszkańcy pobliskich bloków.  / Fot. Daniel SiwakJeden z takich głębokich dołów znajduje się tuż obok przystanku autobusowych linii zastępczych Z3 i Z8. Od strony przystanku rejon prac nie jest W pobliżu przejść dla pieszych jest kilka niezabezpieczonych dołów. Ten znajduje się przy nieczynnym przystanku tramwajowym. / Fot. Daniel Siwak zabezpieczony. Wcześniej był odgrodzony jedynie foliowymi taśmami przywiązanymi do słupków od barierek oddzielających torowisko. Te jednak zostały zdemontowane tydzień temu przez MPK, a wiatr pozrywał taśmę.

Podobne niezabezpieczone wykopy znajdują się po drugiej stronie zdemontowanego torowiska oraz po tej samej stronie co przystanek autobusowy, przy nieczynnym przystanku tramwajowym. Robotnicy pracujący w pobliżu nawet nie zainteresowali się czemu robię zdjęcia akurat tych konkretnych wykopów. Trudno było też znaleźć kierownika budowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oby zostały zabezpieczone, bo o wypadek nie trudno w takim ruchliwym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super robota Daniel:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.