Facebook Google+ Twitter

Łódź: Niezabezpieczone wykopy na Limanowskiego

W rejonie ulicy Pułaskiego jest kilka niezabezpieczonych dołów. Od kilkunastu dni prowadzone są tam roboty wodociągowe na zlecenie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Wykop, w którym prowadzone są prace wodociągowe jest od dłuższego czasu w ogóle niezabezpieczony. / Fot. Daniel SiwakNa początku lipca ulica Limanowskiego na odcinku od Grudziądzkiej do Włókniarzy została zamknięta dla ruchu tramwajowego. Linie 2, 5, 8 i 13 zmieniły swoje trasy. Najpierw wkroczyły tam ekipy realizujące prace wodociągowe na zlecenie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

ŁSI w ramach projektu "Wodociągi i oczyszczalnia ścieków w Łodzi II" realizuje inwestycje modernizacyjne istniejącej sieci wodociągowo - kanalizacyjnej w mieście. Po zakończeniu tych robót pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będą wymieniać torowisko tramwajowe. Jednym z miejsc gdzie prowadzone są intensywne prace wodociągowe jest rejon ulicy Pułaskiego. Pracownicy wykopali tam kilka dołów, aby dokonać wymiany rur. Nie wszystkie z wykopów są jednak prawidłowo zabezpieczone.

Niefrasobliwość czy niedopatrzenie?


O groźny wypadek w pobliżu niezabezpieczonych wykopów nie trudno. Na tym przystanku czekają m.in. matki z małymi dziećmi oraz starsi mieszkańcy pobliskich bloków.  / Fot. Daniel SiwakJeden z takich głębokich dołów znajduje się tuż obok przystanku autobusowych linii zastępczych Z3 i Z8. Od strony przystanku rejon prac nie jest W pobliżu przejść dla pieszych jest kilka niezabezpieczonych dołów. Ten znajduje się przy nieczynnym przystanku tramwajowym. / Fot. Daniel Siwak zabezpieczony. Wcześniej był odgrodzony jedynie foliowymi taśmami przywiązanymi do słupków od barierek oddzielających torowisko. Te jednak zostały zdemontowane tydzień temu przez MPK, a wiatr pozrywał taśmę.

Podobne niezabezpieczone wykopy znajdują się po drugiej stronie zdemontowanego torowiska oraz po tej samej stronie co przystanek autobusowy, przy nieczynnym przystanku tramwajowym. Robotnicy pracujący w pobliżu nawet nie zainteresowali się czemu robię zdjęcia akurat tych konkretnych wykopów. Trudno było też znaleźć kierownika budowy.
Gdyby starsza osoba zemdlała na przystanku akurat przy barierkach, mogłaby doznać obrażeń wpadając do głębokiego wykopu. / Fot. Daniel Siwak Niezabezpieczone prace wodociągowe na ulicy Limanowskiego w rejonie Pułaskiego.  / Fot. Daniel Siwak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oby zostały zabezpieczone, bo o wypadek nie trudno w takim ruchliwym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super robota Daniel:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.