Facebook Google+ Twitter

Łódź: Noc Świętych alternatywą dla Halloween

Dynia czy relikwie? Demony czy święci? Strach czy miłość? - takimi hasłami łódzka młodzież zachęca do udziału 31 października w Nocy Świętych, będącej alternatywą dla wszechobecnego Halloween.

Plakat Nocy Świętych / Fot. materiały prasowe Wydział Duszpasterstwa MłodzieżyW wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, młodzież miasta Łodzi po raz pierwszy organizuje wieczór modlitwy i refleksji przy relikwiach świętych
i błogosławionych, związanych z łódzką ziemią.

- Noc Świętych to propozycja refleksji nad światłem i nadzieją, zamiast ciemności pełnej strachu i duchów. Poprzez nasze spotkanie chcemy uświadomić, że organizowane tego wieczoru imprezy i bale Halloween nie mają nic wspólnego ani z naszą kulturą, ani tym bardziej z chrześcijańskim przeżywaniem tej uroczystości. To praktyki zupełnie obce naszej tradycji. Nawet traktowane jako zabawa mogą być niebezpieczne, bo spłycają i obśmiewają śmierć, a to paradoksalnie zamiast zmniejszyć, tylko pogłębia strach przed nią - mówi ks. Przemysław Góra, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

ulotka Nocy Świętych / Fot. materiały prasowe Wydział Duszpasterstwa MłodzieżyOrganizatorzy poprzez spotkanie chcą sprawić, by dzień Wszystkich Świętych nie był tylko dniem, w którym zapalamy znicze na grobach bliskich, ale by stał się zaproszeniem do modlitwy i duchowej łączności z tymi, którzy dostąpili już chwały nieba. - Święci uwierzyli, że nie trzeba bać się śmierci, że jest ona nie końcem, a początkiem życia. Trzeba byśmy o tym zawsze pamiętali i brali z nich przykład. A przecież każdy święty czy błogosławiony był takim samym, jak my człowiekiem. Może i my także możemy kiedyś zostać świętym? - dodaje ks. Góra.

Podczas spotkania obecne będą relikwie: bł. Jana Pawła II, św. siostry Faustyny, św. Maksymiliana Maria Kolbe, św. siostry Urszuli Ledóchowskiej oraz bł. Rafała Chylińskiego. Każdy uczestnik otrzyma "niespodziankę", którą będzie mógł używać na co dzień zarówno w szkole, jak i poza nią.

Miejsce spotkania: Archikatedra łódzka, 31 października, godz. 19:00
 / Fot. materiały prasowe Wydział Duszpasterstwa Młodzieży

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.