Facebook Google+ Twitter

Łódź. Nowa prezydent już oficjalnie steruje miastem

W poniedziałek podczas trzeciej uroczystej sesji Rady Miejskiej, Hanna Zdanowska złożyła ślubowanie i została zaprzysiężona na prezydenta Łodzi.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w dawnym gabinecie Jerzego Kropiwnickiego. / Fot. Daniel Siwak Jeszcze jako prezydent elekt, Hanna Zdanowska pojawiła się na sali obrad kilka minut przed rozpoczęciem trzeciej sesji. Otrzymała bukiet kwiatów od pełniącego funkcję Prezydenta Łodzi Pawła Paczkowskiego oraz zalogowała się do systemu komputerowego, poprzez włożenie karty do terminalu.

Kilka minut przed godziną 10.30 złożyła uroczyste ślubowanie przed Radą Miejską i formalnie objęła urząd Prezydenta Łodzi. Zdanowska jest dziewiątym prezydentem wybranym po zmianach ustrojowych po 1989 roku oraz pierwszą kobietą w historii Łodzi, która obejmie ten urząd.

Na uroczystości zaprzysiężenia nowego włodarza Łodzi pojawili się przedstawiciele władz III sesja Rady Miejskiej, gdzie została zaprzysiężona nowa Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. / Fot. Daniel Siwakcentralnych: minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. Pojawili się także posłowie i senatorowie: Mirosław Drzewiecki, Zdzisława Janowska, Iwona Śledzińska-Katarasińska oraz Sylwester Pawłowski.

Nie zabrakło również lokalnych działaczy. Pojawił się między innymi: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, wicemarszałek województwa Marcin Bugajski, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Sylwester Bruzi, dyrektor delegatury Łódź Śródmieście Piotr Rajchert, kierownik Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Grzegorz Justyński czy prezes MPK Łódź Stanisław Galia.

Łódź ma wrócić do czołówki polskich miast


Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas przemówienia. W tle, po lewo: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Królikowska-Kińska, po prawo: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorza Matuszak. / Fot. Daniel SiwakZ uwagi na szczególną datę 13 grudnia (rocznica wybuchu stanu wojennego - przyp. autora), nowa Prezydent Łodzi poprosiła o uczczenie tego dnia minutą ciszy. Później podczas swojego wystąpienia mówiła, że przede wszystkim w związku z panująca pogodą, chce przystąpić do działania i spotkać się z dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu Maciejem Winsche.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Łodzianin
  • Łodzianin
  • 14.12.2010 10:55

Nowa prezydent powinna nawiązać ścisłą współpracę z Panią Profesor Ewą Kucharską-Stasiak i Panią Zdzisławą Ledzion-Trojanowską z Katedry Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Łódzkiego ( http://www.kin.uni.lodz.pl/pracownicy.html ) i przy pomocy wybitnej kadry naukowej zrewitalizować Łódź. Nasze miasto jest trzecie pod względem ludności w Polsce, ale pod względem atrakcyjności (m.in. nieruchomości) pozostaje w tyle za wieloma miastami w kraju. Należy to zmienić i sprawić, aby Łódź była atrakcyjna pod względem inwestycyjnym. Konieczna jest szybka rewitalizacja miasta!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kobieta z Łodzi
  • Kobieta z Łodzi
  • 13.12.2010 16:16

Może kobieta wyprowadzi to miasto na prostą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.