Facebook Google+ Twitter

Łódź: Nowe przepisy dotyczące przewożenia rowerów w tramwajach i autobusach

Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej w Łodzi, radni wprowadzili poprawkę umożliwiającą przewożenie rowerów autobusami i tramwajami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego - Łódź Spółka z o.o.

Łódzcy radni zadecydowali, że tramwajami i autobusami łódzkiego MPK będzie można przewozić rowery. / Fot. Fot. Adam SęczkowskiDo dnia dzisiejszego przewóz roweru zależał w znacznej mierze od dobrej woli kierowcy czy motorniczego. Podczas sesji rady miejskiej radni zmienili niejednoznaczne i różnie interpretowane przepisy transportu zbiorowego ("przepisy porządkowe związane z przewozem osób, zwierząt i rzeczy w środkach komunikacji lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi") tak aby w pojazdach MPK można było przewozić rowery. Za przyjęciem uchwały głos oddało 29 radnych z 36 obecnych, 2 było przeciwnych, a 5 wstrzymało się od głosu.

Istotne będzie, aby rower przewożony w pojeździe MPK nie utrudniał przejścia innym pasażerom, stanowił dla nich zagrożenia i utrudniał widoczność prowadzącemu pojazd. Za jednoślad będzie trzeba skasować bilet, jak za przewóz bagażu.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższego miesiąca.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cud prawdziwy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.