Facebook Google+ Twitter

Łódź: nowe wątki w sprawie wiceprezydentów

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-03-01 07:27

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki ustosunkował się wczoraj do działań prokuratury, która chce oskarżyć wiceprezydenta Włodzimierza Tomaszewskiego i byłego wiceprezydenta Karola Chądzyńskiego o przywłaszczenie 10 tys. zł.

Jerzy Kropiwnicki. Fot. Grzegorz Gałasiński/Dziennik ŁódzkiJerzy Kropiwnicki tak to skomentował: - Sprawa jest skandaliczna. Mam pełne zaufanie do Włodzimierza Tomaszewskiego i Karola Chądzyńskiego. Według prokuratury, to ja jestem poszkodowany. Ja jednak nie czuję się poszkodowany, złożyłem w tej sprawie oświadczenie. A mimo to sprawa się toczy.

Wojciech Górski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, wyjaśnia, że przestępstwo zarzucane Tomaszewskiemu i Chądzyńskiemu jest ścigane z urzędu a nie na wniosek pokrzywdzonego, dlatego kwestia odczuć prezydenta i jego poczucie braku krzywdy nie mają tu nic do rzeczy. Według prok. Górskiego, śledczy zgromadzili obszerny materiał dowodowy. - Gdybyśmy mieli opierać się tylko na zeznaniach braci Gałkiewiczów, akt oskarżenia powstałby tuż po ich doniesieniach - podkreśla prok. Górski.

Przypomnijmy: prokuratura miała wczoraj zamknąć śledztwo aktem oskarżenia, ale pełnomocnik podejrzanych w ostatniej chwili złożył wniosek o przesłuchanie kolejnych sześciu osób. Prokuratorzy zapewniają, że nie potrwa to długo. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w sprawie pojawiły się nowe wątki. Będziemy o tym informować na bieżąco.
(hod.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.