Facebook Google+ Twitter

Łódź. Nowy dworzec na Widzewie przyjmuje już pasażerów

W sobotę oficjalnie otwarto przebudowany obiekt dworca Łódź Widzew. Jednak to nie koniec zmian, bo wkrótce pojawią się nowe perony, a szpetną kładkę zastąpi przejście podziemne.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zwiedza nowy budynek dworca. / Fot. Daniel Siwak Dworzec kolejowy Łódź Widzew, po gruntownej przebudowie i modernizacji, otworzył ponownie swoje drzwi przed pasażerami. Prace remontowe trwały od grudnia 2009 roku. W ich trakcie przebudowany został główny budynek dworca wraz z całą infrastrukturą wokół.

- To jest pierwszy rok, kiedy na polskich dworcach widać zmiany. To miasto (Łódź - przyp. autora) i ten region z perspektywy czasu niebywale się zmieniają. widać, że dobra współpraca samorządu z PKP przyczynia się do rozwoju kolei. Łódź czeka kompleksowa rewolucja kolejowa - mówił wiceprezes PKP S.A. Jacek Prześluga.

W podobnym tonie wypowiadały się infrastrukturalne władze centralne. - Jeżeli samorząd Od lewej: Prezes PKP PLK Zbigniew Szafrański, kandydatka PO na prezydenta Łodzi Hanna Zdanowska, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, wicemarszałek Witold Stępień oraz radny John Godson - przed budynkiem dworca. / Fot. Daniel Siwakdobrze współpracuje z PKP S.A. efekty mogą być takie jak Państwo widzicie tutaj w Łodzi - chwalił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Inwestycja kosztowała łącznie 5,9 mln złotych. W starej części dworca znajduje się teraz kawiarnia i salonik prasowy (ruszą w przeciągu miesiąca - przyp. autora), mały hol, poczekalnia i toalety. W nowej, dobudowanej części jest 5 kas biletowych - 3 spółki Intercity oraz 2 kasy Przewozów Regionalnych, informacja PKP oraz informacja turystyczna. W najbliższych dniach rozpoczną działanie skrytki bagażowe i bankomat.

Pasażerowie mają do dyspozycji bezprzewodowy internet, czyste i przestronne toalety, dwa Nowy budynek dworca Łódź Widzew przyjmuje już pierwszych pasażerów. Od poniedziałku pod obiekt podjadą autobusy MPK. / Fot. Daniel Siwakautomaty. Dodatkowo w budynku znajduje się drugi posterunek straży miejskiej na Widzewie. - Dzięki współpracy z PKP pozyskaliśmy lokal na nasz posterunek. Skorzystają na tym pasażerowie, ale i mieszkańcy - mówił serwisowi Wiadomości24.pl Dariusz Grzybowski, komendant Straży Miejskiej w Łodzi.

PKP S.A. odpowiadała za przebudowę budynków, aranżację wnętrz i bezpośredniego otoczenia dworca. Miasto wybudowało drogi dojazdowe - zmodernizowano ulicę Służbową i Maszynową, pętlę autobusową na cztery stanowiska, postój dla taksówek oraz parkingi na 300 aut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

eS
  • eS
  • 28.10.2010 06:48

I dobrze może wreszcie straż miejska wygoni ten smród z poczekalni dworca, bo przecież tam się stać nie dało a ludzie ukali na świeże powietrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo przyjemnie się prezentuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.