Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26297 miejsce

Łódź. Nowy przystanek tramwajowy w centrum miasta

Ku zdziwieniu łodzian przy reprezentacyjnej ulicy Łodzi pojawił się nowy przystanek tramwajowy.

Nowy przystanek przy skrzyżowaniu z ulicą Piotrkowską - w kierunku zachodnim. W tle przystanek w kierunku wschodnim. / Fot. Daniel SiwakInformacja o nowym przystanku przy skrzyżowaniu z ulicą Piotrkowską pojawiła się na stronie internetowej MPK Łódź kilka dni temu. Przystanek o numerze 2021 został uruchomiony w sobotę wraz z pierwszymi wyjazdami tramwajów z zajezdni. Zatrzymują się tam linie tramwajowe 9, 12 i 13.

Niektórzy pasażerowie byli zaskoczeni, że tramwaj zatrzymuje się w tym miejscu. - Teraz tutaj jest przystanek? To już nie zatrzymuje się przy Zachodniej - dziwiła się jedna z pasażerek "trzynastki". Inna ze starszych pasażerek jest zadowolona ze zmian. - Nie wiedziałam, że teraz przy Piotrkowskiej jest przystanek. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

Do tej pory na ciągu komunikacyjnym Narutowicza i Zielonej, od Piotrkowskiej do alei Kościuszki i Zielonej utytułowane były trzy przystanki.
1. Zielona-Zachodnia (kierunek wschodni) dla tramwajów: 9, 12 ,13
2. Zielona-aleja Kościuszki (kierunek zachodni) dla tramwajów: 9, 12 ,13
3. Zielona-Piotrkowska (kierunek wschodni) dla tramwajów: 9, 12 ,13 oraz dla autobusów nocnych: N4, N7.

Nowy przystanek jest uzupełnieniem infrastruktury komunikacyjnej w tym rejonie. Wielu pasażerów narzekało, że aby dostać się na Piotrkowską musi cofać się od alei Kościuszki. Być może w przyszłości na tym samym przystanku zatrzymywać się będą autobusy nocne N4 i N7.

Trasa linii 9, która przebiega obok nowego przystanku Narutowicza-Piotrkowska. / Fot. Wyszukiwarka połączeń Jakdojade.pl Trasa linii 12, która przebiega obok nowego przystanku Narutowicza-Piotrkowska. / Fot. Wyszukiwarka połączeń Jakdojade.pl Trasa linii 13, która przebiega obok nowego przystanku Narutowicza-Piotrkowska. / Fot. Wyszukiwarka połączeń Jakdojade.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy przystanek jest na wagę złota zwłaszcza gdy się spieszymy, dobrze by było gdyby na przystanku do którego zmierzamy zawsze czekał na nas tramwaj gotowy do odjazdu, a nie na odwrót.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.