Facebook Google+ Twitter

"Łódź oczami obcokrajowców". Konkurs fotograficzny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-30 13:28

Łódź. Pofabryczna przestrzeń miejska. Miasto kontrastów. Kamienice z duszą przeplatające się z modernistycznymi osiedlami. Miasto wielu kultur,tętniące nocnym życiem. Taką Łódź widzimy my. A co widzą cudzoziemcy, czego my nie dostrzegamy?

Konkurs fotograficzny "Łódź oczami obcokrajowców 2011" / Fot. Halszka KozakiewiczSpołeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania wraz z Clark University i Gazetą Wyborczą zaprasza cudzoziemców do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Łódź Oczami Obcokrajowców”.

Zdjęcia do konkursu można nadsyłać od 28 września 2011 do 21 października 2011 r. na adres konkursfoto@clarkuni.eu lub złożyć nagrany plik na płycie CD/DVD w siedzibie uczelni przy ul. Gdańskiej 121 w Łodzi. Zdjęcia oceni niezależne Jury, które przyzna Nagrodę Główną oraz drugie i trzecie miejsce. W dniach 22-30 października 2011r. Czytelnicy Gazety Wyborczej w głosowaniu sms’owym wybiorą laureata Nagrody Publicznosci. Finał konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 31 października 2011 r.

Niezwykłość Łodzi polega na wielokulturowości widocznej w codziennym życiu miasta. Dzięki różnorodności kultur i narodowości przestrzeń miejska
zyskuje nowy wyraz i pozwala postrzegać miasto w zupełnie innej perspektywie. Oprócz pięknych, zrewitalizowanych budynków, odnowionych ulic, są również miejsca szare, smutne i zapomniane przez łodzian. Być może obcokrajowcy ze swojego punktu widzenia ożywią stare fabryki, wiekowe elektrownie czy podwórka bez wyrazu. Zobaczmy piękno Łodzi na zdjęciach wykonanych przez obcokrajowców. Miejsca, obok których codziennie przechodzimy, w oczach turysty mogą wydać się bardziej interesujące, intrygujące lub pełne wad, na które nie zwracaliśmy dotąd uwagi.

Szczegóły konkursu na www.clarkuniversity.eu , www.swspiz.pl oraz www.lodz.gazeta.pl

NAGRODY:

Nagroda główna: Notebook
II Nagroda: Aparat cyfrowy Nikon Coolprix
III Nagroda: Dysk przenośny SAMSUNG S2 Portable 1TB
Nagroda Publiczności/ Nagroda Czytelników GW: Album o Łodzi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.