Facebook Google+ Twitter

Łódź. Od 1 października nastąpi tylko korekta rozkładu linii 41

Najwidoczniej władze Pabianic i Ksawerowa dostrzegły komunikacyjne problemy mieszkańców z wieczornymi powrotami z Łodzi. Jednak od 1 października na linii 41 nastąpi tylko korekta rozkładu a nie zwiększenie ilości kursów.

Teraz mieszkańcy Pabianic będą mieli okazję dojechać do domów późniejszym kursem linii 41. / Fot. Daniel SiwakW sierpniu tego roku, w wagonie linii 41 wójt Ksawerowa Maria Kopczewska, prezydent Pabianic Zbigniew Dychto oraz wiceprezydent Łodzi Łukasz Magin, podpisali porozumienie dotyczące jednolitej taryfy za przejazd tramwajem na trasie Pabianice - Łódź. Tym samym zakończył wielomiesięczny spór. Spór dotyczący przyszłości połączenia tramwajowego, które istnieje od 109 lat.

Według rozkładu ustalonego w wakacje, pierwsze wagony z Pabianic odjeżdżały o 4.54, by do Łodzi dotrzeć 30 minut później - na 5.24. Natomiast ostatni tramwaj z Łodzi odjeżdżał już o 21.51. Po tym czasie poza taksówkami, nie było możliwości wieczornego powrotu na przykład z pracy. Zanim "jedenastka" docierała pod Port Łódź "czterdzieści jeden" już nie kursowało.

Teraz mieszkańcy dwóch - wcześniej wspomnianych - miejscowości aglomeracji łódzkiej, będą Trasa linii 41 z pętli Chocianowice-IKEA do Pabianic przy ulicy Wiejskiej. / Fot. Wyszukiwarka połączeń Jakdojade.plmogli rano dojechać do pracy, a wieczorem z niej spokojnie wrócić. Pierwszy tramwaj do Łodzi wyjedzie nie o 4.52 a już o 4.30. Natomiast ostatni odjedzie o 23.02, a nie tak jak wcześniej o 22.35. Podobnie będzie z drogą powrotną, ponieważ spod sklepu IKEA odjedziemy pierwszym kursem dwadzieścia cztery minuty wcześniej, czyli już o 4. Ostatni kurs odjedzie o czterdzieści minut później niż teraz czyli o 22.31.

Jednak zmiany w porannych i wieczornych kursach spowodowały przesunięcia w całym rozkładzie. W kierunku Pabianic po jednym kursie zabrano o godzinie 10, 12 (były dwa kursy w godzinie) i 15 (były trzy w godzinie). Podobnie w przeciwnym kierunku, po jednym kursie zabrano o godzinie 11, 12 (były dwa kursy w godzinie) i 14 (były trzy w godzinie). Niestety oznacza to dla pasażerów - szczególnie Pabianic - pewnie niedogodności, ponieważ mogą czekać na tramwaj nawet godzinę. Liczba kursów, która wynosiła 39 na dzień przed 1 października, pozostała bez zmian. Oznacza to, że nastąpiła tylko wspomniana korekta rozkładów a nie dołożenie kolejnej "solówki".

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.