Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31021 miejsce

Łódź. Organizacja ruchu w dniu Wszystkich Świętych

Tradycyjnie przed i w trakcie dnia Wszystkich Świętych urzędnicy wprowadzają specjalną organizację ruchu wokół łódzkich cmentarzy. Inaczej kursować będzie także komunikacja miejska.

W święto zmarłych warto przesiąść się z samochodów do komunikacji miejskiej. MPK dowozić będzie pasażerów dodatkowymi składami i autobusami. / Fot. Daniel Siwak (Archiwum)Jak co roku tysiące osób odwiedzać będzie groby swoich bliskich. Ruch samochodowy w rejonie nekropolii może zwiększyć się w tym okresie nawet trzykrotnie. Część z odwiedzających skorzysta z komunikacji miejskiej oraz dodatkowych linii cmentarnych. Pozostali - szczególnie spoza Łodzi pod nekropolie będzie próbowała się dostać autem.

W dniach 30 i 31 października oraz 1 listopada, na podstawie decyzji zatwierdzonej przez Zarząd Dróg i Transportu zmieni się organizacja ruchu wokół wszystkich większych łódzkich cmentarzy. Dodatkowo ulegnie zmianie sposób funkcjonowania komunikacji miejskiej. Wiadomości24.pl przedstawiają przewodnik "Łódź - Święto Zmarłych 2010".

Organizacja ruchu - Cmentarz Doły


Organizacja ruchu w rejonie Cmentarza Doły przy alei Palki. / Fot. Biuro Prasowe Zarządu Dróg i TransportuLinia 56 w kierunku pętli Wycieczkowa zostaje wycofana z ulic: Telefoniczna, Doły i Smutna. W okresie świątecznym autobusy te kursować będą prosto aleją Palki i Strykowską. Pozostałe linie: 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B, 67, 85 kursować będą bez tymczasowej zmiany trasy.

Zamknięta dla ruchu będzie ul. Telefoniczna na odcinku od ul. Strykowskiej do ul. Tamka oraz ul. Smutna od ul. Strykowskiej do ul. Doły. Wprowadzone zostanie wygrodzenie zaporami jezdni ul. Strykowskiej na przedłużeniu pasa dzielącego jezdnie ul. Strykowskiej na skrzyżowaniu z ul. Telefoniczną, uniemożliwiające wykonywanie manewrów zawracania w tym miejscu.

Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ul. Tamka od ul. Telefonicznej. Parkowanie pojazdów na ulicach: Strykowskiej, Wojska Polskiego, Brzezińskiej, Chryzantem, Doły, Telefonicznej (w kierunku wschodnim od ul. Tamka), Tamka (po jednej stronie), Matejki, Lubeckiego oraz pozostałych ulicach rejonu cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się.

Organizacja ruchu - Cmentarz Kurczaki


Organizacja ruchu w rejonie Cmentarza Kurczaki przy ulicy Kurczaki. / Fot. Biuro Prasowe Zarządu Dróg i TransportuLinia 52 w kierunku pętli autobusowej Kurczaki zostaje wycofana z ulicy Kurczaki. W okresie świątecznym autobusy te kursować będą ulicami: Rzgowską, św. Wojciecha, Sternfelda, Powszechną, Szumną, Łokietka, Sternfelda i św. Wojciecha do Rzgowskiej.

Zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Kurczaki na odcinku od ul. Rzgowskiej do ul. Ogniskowej oraz ul. Powszechna na odcinku Sternfelda - Szumna z wyjątkiem autobusów MPK w kierunku od ul. Sternfelda do ul. Szumnej.

Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ul. Łokietka od ul. Szumnej do ul. Sternfelda. Parkowanie pojazdów na ulicach: Powszechnej, Strzeleckiej, częściowo Szumnej oraz na pozostałych ulicach rejonu cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.