Facebook Google+ Twitter

Łódź: Paraliż komunikacyjny w centrum miasta

Gigantyczne korki, sznury tramwajów i zdenerwowani pasażerowie. Tak wyglądał dziś przejazd przez ulicę Zieloną.

W godzinach porannego szczytu sznur tramwajów ciągnął się od placu Hallera do alei Kościuszki. / Fot. Daniel SiwakPasażerów przejeżdżających przez jedną z ważniejszych ulic w centrum Łodzi - Zieloną, miejscy urzędnicy wystawili na ogromną próbę cierpliwości. Wszystko przez zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, spowodowane remontami miejskich ulic.

Od dziś do końca października trwać będzie remont ulicy Kilińskiego pomiędzy Dąbrowskiego i al. Piłsudskiego, ulicy Legionów od Zachodniej do Cmentarnej oraz na ulicy Cmentarnej od Legionów do Srebrzyńskiej. Oznacza to spore utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale i dla pasażerów komunikacji miejskiej. Pierwsze problemy pojawiły się już dziś.

Na ulicę Zieloną wróciły tramwaje linii 9 (Augustów - park Zdrowie), 12 (Stoki - Wyszyńskiego) i 13 (Szczecińska - Śląska). Poza tym tą ulicą wiedzie trasa objazdu dla linii 2 (Chochoła - plac Niepodległości), 15 (Telefoniczna - Kurczaki), 43/43 BIS (Stoki - Lutomiersk/Konstantynów Łódzki) oraz 46/46A (park Zdrowie - Ozorków/IKEA). Na dodatek przez krótki odcinek kursuje także linia zastępcza Z7 (plac Wolności - Gdańska).

Trzy przystanki w ponad 30 minut!


Serwis Wiadomości24.pl sprawdził jak wygląda podróżowanie Sznur tramwajów (2, 9, 12, 13, 15, 43, 46) tworzy się co chwila. Wjazd samochodów osobowych znacznie utrudnia poruszanie się komunikacji miejskiej.  / Fot. Daniel Siwakpo ulicy Zielonej. Okazuje się, że pokonanie trzech przystanków od placu Hallera do alei Kościuszki zajęło aż... 32 minuty! Wcześniej ten odcinek pokonać można było zaledwie w 10 minut.

Z naszych ustaleń wynika, że w czasie szczytu komunikacyjnego może kursować tędy od 20 do nawet 40 składów. Postanowiłem zapytać czy urzędnicy odpowiedzialni za transport miejski wiedzą jak wygląda sytuacja w tym rejonie.

- W najbliższych dniach zapadnie decyzja czy należy wycofać ruch samochodowy z ulicy Zielonej. Jutro na radzie koordynacyjnej, która odbywa się co tydzień w siedzibie naszego urzędu również ta sprawa będzie omawiana - powiedziała serwisowi Wiadomości24.pl Joanna Wojtasik z biura prasowego Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi

Jutro rozpoczyna się rok szkolny. Tysiące uczniów łódzkich szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów będzie próbowało dostać się na swoje uroczystości. Dlatego, aby nie utknąć w korku radzę omijać ten rejon miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Urzędnicy dbają o to abyśmy więcej czasu spędzali w domach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Danielu jesteś wielki!!! Dzięki za te cenne informacje, ponieważ człowiek od czasu do czasu tramwajem z Teofilowa do śródmieścia pojechać musi. A co do urzędników od planowania komunikacji miejskiej w naszym mieście - dali (już nie pierwszy raz) dowód na kompletny brak wyobraźni. A ja i tak od Pl. Barlickiego do Piotrkowskiej zawsze walę per pedes apostolorum.
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo że nie mieszkam w Łodzi to i tak miło się czytało i za to 5:) Chociaż wiem co się dzieje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.