Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17323 miejsce

Łódź pełna centrów sportowych?

Budowy centrów sportowych w każdej dzielnicy Łodzi, a w pierwszej kolejności dokończenia budowy kompleksu na Wodnym Raju chcą radni z Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej.

Pływalnia na Wodnym Raju / Fot. Ewelina KoperRajcy, którzy odwiedzili dziś pływalnię przy Wiernej Rzeki, upoważnili przewodniczącego Komisji Witolda Skrzydlewskiego do opracowania projektu uchwały rady miejskiej w sprawie uwzględniania tych zadań w miejskiej strategii sportu.

- Jeśli założymy, że wszystkie dzielnicowe ośrodki sportu będą zagospodarowane w ten sam sposób, zbudujemy je znacznie szybciej i taniej. Centrum na Wodnym Raju mogłby być tutaj wzorem - proponuje Dariusz Joński, członek Komisji.

Wkrótce kompleks przy Wiernej Rzeki ma się zmienić nie do poznania. Obok już istniejącej krytej i otwartej pływalni, sezonowego lodowiska oraz małego skateparku powstaną: hala do gier zespołowych z widownią na trzy tysiące miejsc oraz minihotelem, hala do sportów ekstremalnych, minigolf i boisko Orlik. Obecne lodowisko będzie kryte, a jego powierzchnia ma być większa niż w Bombonierce przy ul.Stefanowskiego, przewidywane są również trybuny na 500 osób.Członkowie Komisji Sportu podczas wizytacji na Wodnym Raju / Fot. Ewelina Koper

- Myślimy o organizacji profesjonalnych zajęć i zawodów w hokeja - mówi Dariusz Gałązka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dyrektor rozważa także: powiększenie terenów przy otwartym basenie, budowę 5-metrowej zjeżdżalni oraz utworzenie miejsca do gry w paintball.

Wejście na pływalnię na Wodnym Raju / Fot. Ewelina KoperNa razie nie oszacowano, ile ma kosztować budowa kompleksu na Wodnym Raju, ale już wiadomo, że ośrodek budowany będzie etapami, zależnie od wysokości pozyskiwanych środków. W tym roku na ten cel przeznaczono 400 tys. zł, a środki na boisko Orlik zapisane są w rezerwie celowej miejskiego budżetu. Dużym ułatwieniem dla inwestycji jest fakt, iż tereny te należą do miasta. Prawdopodobnie budowa kompleksu przy Wiernej Rzeki zakończy się w 2011-2012 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo miła informacja.
Już się nie mogę doczekać tych zmian. Obecnie podczas korzystania z lodowiska buty zostawia się na dworze bez żadnej opieki. A można by po prostu ustawić jakieś szafki zamykane na klucz.

Drugie zdjęcie jest wielkości znaczka pocztowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.