Facebook Google+ Twitter

Łódź pełna centrów sportowych?

Budowy centrów sportowych w każdej dzielnicy Łodzi, a w pierwszej kolejności dokończenia budowy kompleksu na Wodnym Raju chcą radni z Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej.

Pływalnia na Wodnym Raju / Fot. Ewelina KoperRajcy, którzy odwiedzili dziś pływalnię przy Wiernej Rzeki, upoważnili przewodniczącego Komisji Witolda Skrzydlewskiego do opracowania projektu uchwały rady miejskiej w sprawie uwzględniania tych zadań w miejskiej strategii sportu.

- Jeśli założymy, że wszystkie dzielnicowe ośrodki sportu będą zagospodarowane w ten sam sposób, zbudujemy je znacznie szybciej i taniej. Centrum na Wodnym Raju mogłby być tutaj wzorem - proponuje Dariusz Joński, członek Komisji.

Wkrótce kompleks przy Wiernej Rzeki ma się zmienić nie do poznania. Obok już istniejącej krytej i otwartej pływalni, sezonowego lodowiska oraz małego skateparku powstaną: hala do gier zespołowych z widownią na trzy tysiące miejsc oraz minihotelem, hala do sportów ekstremalnych, minigolf i boisko Orlik. Obecne lodowisko będzie kryte, a jego powierzchnia ma być większa niż w Bombonierce przy ul.Stefanowskiego, przewidywane są również trybuny na 500 osób.Członkowie Komisji Sportu podczas wizytacji na Wodnym Raju / Fot. Ewelina Koper

- Myślimy o organizacji profesjonalnych zajęć i zawodów w hokeja - mówi Dariusz Gałązka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dyrektor rozważa także: powiększenie terenów przy otwartym basenie, budowę 5-metrowej zjeżdżalni oraz utworzenie miejsca do gry w paintball.

Wejście na pływalnię na Wodnym Raju / Fot. Ewelina KoperNa razie nie oszacowano, ile ma kosztować budowa kompleksu na Wodnym Raju, ale już wiadomo, że ośrodek budowany będzie etapami, zależnie od wysokości pozyskiwanych środków. W tym roku na ten cel przeznaczono 400 tys. zł, a środki na boisko Orlik zapisane są w rezerwie celowej miejskiego budżetu. Dużym ułatwieniem dla inwestycji jest fakt, iż tereny te należą do miasta. Prawdopodobnie budowa kompleksu przy Wiernej Rzeki zakończy się w 2011-2012 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo miła informacja.
Już się nie mogę doczekać tych zmian. Obecnie podczas korzystania z lodowiska buty zostawia się na dworze bez żadnej opieki. A można by po prostu ustawić jakieś szafki zamykane na klucz.

Drugie zdjęcie jest wielkości znaczka pocztowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.