Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28239 miejsce

Łódź. Pierwszy zmodernizowany skład EN-57 wyjechał na tory

Pasażerowie, którzy odjeżdżali dziś z dworca Łódź Kaliska byli zaskoczeni. Przed godz. 11 na peron numer trzy wjechał pierwszy zmodernizowany elektryczny zespół trakcyjny EN-57 w barwach województwa łódzkiego. Tak nowoczesne składy to rzadkość na naszych torach.

Koszt kompleksowej modernizacji trzech zestawów EN-57 wyniósł ponad 16 milionów złotych. Na zdjęciu: postój na stacji Pabianice. / Fot. Daniel SiwakSamorząd Województwa Łódzkiego rozpoczął inwestycje dotyczące taboru kolejowego wożącego pasażerów po regionie. Za trzy lata rozpocznie funkcjonowanie Łódzka Kolej Aglomeracyjna, która dojeżdżać będzie do kliku miast w województwie m.in. do Sieradza, Zgierza, Kutna, Strykowa czy Łowicza.

W sobotę na trasę wyjechał pierwszy zmodernizowany elektryczny zespół trakcyjny (EZT) o symbolu EN57AKM-3003. To jeden z trzech składów, które pojawią się wkrótce na torach. Wszystko dzięki projektowi "Inwestycja w tabor kolejowy - zakup trzech zmodernizowanych pociągów o napędzie elektrycznym", który realizuje Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.

Popularne "kibelki" czyli elektryczne zespoły trakcyjne EN-57, produkowała wrocławska fabryka W sobotę kursem z Łodzi Kaliskiej do Sieradza pojechało ponad pięćdziesięciu podróżnych. W niedzielę EN57AKM-3003 znów pojedzie w tym kierunku. / Fot. Daniel Siwak PAFAWAG, obecnie Bombardier Transportation Polska. Po krajowych i europejskich torach jeździło lub jeździ ponad 1400 sztuk tych pociągów. Jednak całkowita modernizacja jakiej poddano trzy składy łódzkich Przewozów Regionalnych sprawia, że podobieństwa do swoich pierwowzorów są zdecydowanie mniejsze - pod względem wyglądu oraz samego wyposażenia.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy taki skład. Wygląd został zmieniony, w środku nowoczesne wyposażenie a tych nowinek technicznych też jest sporo. Myślę, że jest to kawał dobrej roboty - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Krzysztof Urbaniak, zastępca dyrektora Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tomek
  • Tomek
  • 09.05.2011 01:49

Uważam że jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto na remont starego zdezelowanego pruchna ,
jak sie poszpachluje i polakieruje to wszystko ładnie wygląda , Warszawiacy sie cieszą razem z nami , lecz należy pamietać ze oni juz dawno wszystkie kibelki mają zmodernizowane , a obecnie kupują najnowocześniejsze Elfy z PESY , podobnie jak Ślązaki oni też zamówili Elfy , zaś my łodzianie musimy sie zadowolić starymi zmodernizowanymi kibelkami tylko że w nowym wydaniu , dla mnie to nie jest nic nowego , obudzcie sie nasi Politycy świat idzie do przodu , to co było dobre lat 30 temu to obecnie jest już przeżytek i złom , gdzie ludzie Elfy kupują to wy stare EZT EN57 modernizujecie z publicznej kasy za unijne pieniądze zamiast zakupic 3 zupełnie nowe pociągi - np.Elfy ktore nam by poslużyły kupe lat , a
poddane modernie zdezelowane kible i tak zaczną sie po jakimś czasie rozlatywac i stare gówno zacznie z nich wychodzić , zawsze tak jest , gówno zawsze będzie gównem choćbyśmy je czekoladą polewali .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Damian Kazimierczak
  • Damian Kazimierczak
  • 06.12.2010 19:06

Obserwując wnętrze obawiam się że przy wypadku te przeszklone szyby pasażerom wyrządzą szkody,okna chyba są nie otwierane lecz uchylane a malowanie przypomina trochę amerykańskie metro ale w ogóle to cieszę się bardzo że coś się zmienia w skali od 1 do 10 daję 7.Polecam wejść na strone www.csmk.pl i porównać Czeskie a Polskie składy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Filip
  • Filip
  • 05.12.2010 04:20

Mam nadzieje ze wandale nie zniszcza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.