Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32380 miejsce

Łódź. Pijani uczniowie w Gastronomiku

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-12 08:49

Pięciu siedemnastolatków i osiemnastolatek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Sienkiewicza 88 upiło się wczoraj podczas przerwy w zajęciach i wróciło na lekcje. Nauczyciele zaalarmowali straż miejską i policję.

Dziś zbierze się w tej sprawie rada pedagogiczna, ale los uczniów wydaje się być przesądzony...

Policjanci z drogówki, którzy pojawili się w szkole, zostali poproszeni przez dyrekcję o przebadanie uczniów alkomatem. Okazało się, że mieli od 0,26 do 1,2 promila alkoholu.

Uczniowie nie mieli zajęć z wychowania fizycznego i w wolnym czasie wybrali się do Galerii Łódzkiej na piwo. Po rozpoczęciu lekcji nauczyciele zorientowali się, że ich podopieczni są nietrzeźwi. Reakcja była natychmiastowa. - Gdy policjanci skończyli pracę, zawiadomiliśmy rodziców, którzy zabrali dzieci do domów - informuje Halina Jędrzejczak, dyrektor "Gastronomika".

Rada pedagogiczna podejmie dziś decyzję w sprawie konsekwencji, jakie będą musieli ponieść uczniowie. Prawdopodobnie zostaną usunięci ze szkoły. - Nasi uczniowie, przygotowując na przykład torty na zamówienie, mają kontakt z alkoholem. Nie ma tu miejsca dla osób, które wypiją wódkę zamiast dodać ją do ciasta - mówi Halina Jędrzejczak.

Koledzy przyłapanych uczniów nie chcieli komentować sytuacji. Najczęściej twierdzili, że o niczym nie słyszeli. Na jednoznaczne potępienie zachowania uczniów nikt się nie zdobył. - Głupio zrobili. Przecież mogli się napić po lekcjach, zamiast przychodzić do szkoły po kilku piwach - stwierdził jeden z trzecioklasistów.

ZSP nr 4 jest jedną z najbardziej obleganych szkół w mieście. W ubiegłym roku do technikum gastronomicznego zgłosiło się 439 kandydatów, a miejsc było jedynie dla 124. W zasadniczej szkole zawodowej o 90 miejsc walczyło 100 kandydatów.

Według badań, dotyczących picia alkoholu przez młodzież szkolną, opublikowanych przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, ponad 98 procent uczniów drugich klas szkół ponadgimnazjalnych miało kontakt z alkoholem. Piwo regularnie pije ponad 80 procent młodzieży w tym wieku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Anna Kowalska
  • Anna Kowalska
  • 20.09.2010 22:25

Halina Jędrzejczak nie jest dyrektorką gastronomika...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.