Facebook Google+ Twitter

Łódź. Po meczu Widzew - Legia 7 zatrzymanych pseudokibiców

Łódzka policja podsumowała piątkową imprezę piłkarską, pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Legii Warszawa. Nie obyło się niestety bez incydentów. W związku z przypadkami łamania prawa policjanci zatrzymali siedem osób.

W związku z przypadkami łamania prawa policjanci zatrzymali siedem osób. Za swoje chuligańskie wyczyny odpowiedzą przez sądem. / Fot. Daniel Siwak Służby porządkowe zmobilizowały swoje siły na piątkowy mecz Widzewa Łódź i Legii Warszawa. Z uwagi na swój charakter była to impreza o podwyższonym ryzyku. W jej zabezpieczeniu brali udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi, Oddziału Prewencji z Łodzi, a także strażnicy miejscy, Straż Ochrony Kolei oraz służby porządkowe organizatora.

Niestety nie obyło się bez incydentów, które nie miały nic wspólnego z kibicowaniem. Już przed samym meczem na zapleczu sektora gości, w stronę policjantów i ochroniarzy poleciały odpalone petardy i race. O godzinie 20.26 miejscowi pseudokibice próbowali sforsować ogrodzenie oddzielające ich od pozostałych kibiców. Kilka minut później do tych chuligańskich wybryków dołączyli także kibice Legii Warszawa.

W związku z przypadkami łamania prawa policjanci zatrzymali siedem osób. 21-letni mieszkaniec Podczas meczy zdarzały się przypadki, że w stronę policjantów i ochroniarzy poleciały odpalone petardy i race. / Fot. Komenda Wojewódzka Policji w ŁodziSochaczewa i 31-letni mieszkaniec Szczecina podejrzani są o udział w zbiegowisku i zamachu na ochroniarza. Dwudziestotrzylatek, mieszkaniec gminy Andrespol, odpowie za naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariusza, natomiast trzydziestosiedmioletni letni zgierzanin naruszył nietykalność pracownika ochrony.

Dwóch łodzian w wieku 29 i 32 lat nie zastosowało się do poleceń opuszczenia stadionu wydanego przez służby porządkowe, czym naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 34-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego wręczył 200 złotych łapówki pracownikowi ochrony, chcąc w ten sposób dostać się nielegalnie na mecz.

Wszyscy zatrzymani tego dnia zostali już przesłuchani przez funkcjonariuszy oraz usłyszeli stosowne do popełnionego czynu zarzuty. Za swoje - niezgodne z prawem - wyczyny odpowiedzą przez sądem.

W gotowości czekał Oddział Prewencji łódzkiej policji wraz z armatkami wodnymi do rozpędzania tłumów. / Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi Policjantów podczas piątkowego meczy Widzewa z Legią wspomagał konny oddział straży miejskiej. / Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

;-0
  • ;-0
  • 20.10.2010 01:27

pseudo kluby pseudo kibice... gracze tez pseudo tylko piłka jak dawniej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe ile oba kluby zapłacą kary, cóż dowiemy się w środę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.