Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18169 miejsce

Łódź. Po remoncie dworca na Żabieńcu, kolej na restaurację

Blisko dwa lata temu Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, iż dworzec Łódź Żabieniec jest najgorszym - spośród 250 obiektów w kraju. W 2009 roku budynek przeszedł remont i zamiast służyć pasażerom został zamknięty.

Budynek dworca Łódź Żabiniec, po remoncie wygląda bardzo dobrze. Jednak od roku był zamknięty dla podróżnych. / Fot. Daniel SiwakRemont budynku, który jest czwartym co do wielkości dworcem kolejowym w Łodzi, kosztował 200 tys. złotych. Odnowiono jego elewację, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wyremontowano poczekalnie i zamontowano monitoring. Na remont nie załapały się już wiaty peronowe oraz przejście podziemne, które należy do PKP Polskich Linii Kolejowych. Spółki nie dogadały się co do inwestycji.

Kiedy pasażerowie byli już zadowoleni, że skorzystają z nowego obiektu, przeżyli małe zdziwienie. Budynek dworca został udostępniony tylko od godziny 9 do 16.45. Dlaczego? Bo Przewozom Regionalnym, które prowadziły kasy, finansowo opłacało się sprzedawać bilety w tych godzinach.

Kiedy samorządowe Przewozy Regionalne zrezygnowały z powodów ekonomicznych z prowadzenia kasy, PKP S.A Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi, do którego wyremontowany budynek należy, zamknął poczekalnię na dobre. - Zamknęliśmy dworzec, ponieważ obawiamy się, że pozostawiony bez dozoru znowu zostanie zdewastowany. Będziemy szukać nowego najemcy i wtedy otworzymy poczekalnię - mówiła w kwietniu ubiegłego roku Maja Jakubowska, rzeczniczka PKP S.A Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi.

Perony 1 i 2 widoczne od strony ulicy Woronicza. W przyszłości będzie można dostać się na nie także z pobliskiego wiaduktu. / Fot. Daniel Siwak Okazuje się, że nowy najemca już się znalazł i adaptuje pomieszczenie dworca do swoich potrzeb, a ten fakt wyszedł całkiem przypadkiem, podczas konferencji prasowej o Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jednak budynek dworca, taki dworcowy już nie będzie.

- Obsługa kasowa chcemy, żeby została przywrócona, jednak w innym charakterze. Tam gdzie była poczekalnia trwają prace remontowe i w najbliższych miesiącach zostanie uruchomiona restauracja. W tej części, gdzie było WC dla podróżnych, będzie zlokalizowany punkt prasowy, gdzie byłby dostępne bilety kolejowe - tłumaczył Grzegorz Nita, wicedyrektor PKP S.A Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polskie paranoje. Z dworca na Żabieńcu jako stacji do wsiadania i wysiadania z pociągów korzysta wiele osób, z północno-zachodniej części miasta. Dla mnie osobiście przy takiej polityce władz (także władz miasta) dworzec na Żabieńcu skazany jest na zagładę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.